Další favorit je ze hry o světový titul venku. V Kataru překvapivě končí Německo, které nedokázalo postoupit ze skupiny už podruhé v řadě. V dějišti turnaje se odehrál další nezapomenutelný večer.

Němci sice porazili 4:2 Kostariku, s níž prohrávali 1:2, ale vstupenku do osmifinále jim vyfoukli Japonci. Ti po Německu senzačně porazili i Španělsko 2:1 a ovládli skupinu. „La Roja“ nakonec skončili druzí o skóre před Němci.

Belgický útočník Romelu Lukaku
Belgická bestie je pro smích. Lukaku zazdil, co mohl. Brečel a zničil lavičku

Německo i Španělsko v posledním utkání skupiny vedly a nic nenasvědčovalo dramatu. Jenže jejich soupeři vývoj otočili. Když se Němci dozvěděli, že Japonci nad mistry světa z roku 2010 vedou, otřáslo to s nimi. Dostali dva góly a v tu chvíli by šly dál Kostarika s Japonskem.

Německo sice dokázalo skóre zvrátit, výhra jim ale nebyla nic platná. Japonsko totiž urvalo vítězství nad Španělskem, kterému zase nechtíc pomohlo výhrou Německo. Prostě blázinec. Vítězná branka Japonska navíc padla po sporné situaci. Trefu musel potvrdit až videorozhodčí, Mitoma stihl přihrát na gól jen těsně předtím, než míč celým objemem opustil hrací plochu.

Japonci ve skupině zdolali oba evropské giganty a zaslouženě se mohou těšit na osmifinále. V něm narazí na další top tým Chorvatsko, finalistu posledního šampionátu. Španělsku druhé místo paradoxně přihrálo lehčího soupeře - Maroko.

Müller ukončil kariéru

Tohle už ale Němce nebude moc zajímat. „Je to katastrofa,“ řekl Thomas Müller po vyřazení. Zkušený forvard se navíc rozhodl ve 33 letech ukončit reprezentační kariéru.