Na středečním slavnostním zahájení ve Velkém sále Arcibiskupství olomouckého zahraje Lenka Filipová a při této příležitosti budou vyhlášeny také ceny Křesadlo. Ty už čtvrtým rokem uděluje dobrovolníkům v Olomouckém kraji Dobrovolnická sekce Unie nestátních neziskových organizací.

„Cílem festivalu je navázat na tradici vánočních koncertů v Olomouci a přiblížit občanům duchovní poselství Vánoc, na které se v posledních letech stále více zapomíná," uvedl jeden z organizátorů Josef Kořenek.

Kromě vystoupení známé zpěvačky nabídne festival v sobotu 20. prosince v 19 hodin promítání pravdivého příběhu o zrodu naší kultury. Film Cyril a Metoděj Apoštolové Slovanů, který vznikl v roce 2013 u příležitosti 1150. výročí příchodu svatého Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu.

V pátek 26. prosince přijde na řadu Svatoštěpánský koncert a v neděli 28. prosince zakončí Festival vánoční hudby u svatého Mořice varhanní koncert Pavla Svobody. Během vánočních svátků budou 24. a 25. prosince probíhat v kostele svatého Mořice mše svaté.