Nezůstane ale jen u vzpomínání, protože Žalman současně představí novinkové album Mezi kameny. Koncert se uskuteční v pondělí v 19 hodin.

„Letos je to právě čtyřicet let, co se Pavel poprvé objevil na pódiu. A protože chce toto své jubileum náležitě oslavit, připravil si pro diváky kromě nového autorského cédéčka Mezi kameny také mimořádný bonus v DVD s názvem Live koncert Ranč Vletice, na němž jako hosté vystupují například Pavlína Jíšová, Robert Křesťan nebo Karel Holas a František Černý z Čechomoru,“ přiblížila manažerka Dana Dobešová.

Lohonka se pyšní titulem Rytíř českého a moravského folku, kterým byl vloni poctěn na festivalu Folkový kvítek. Během své kariéry získal českobudějovický rodák Lohonka Zlatou portu za přínos k rozvoji žánru a Velkou portu za celoživotní tvorbu.

Je jedním z hlavních zakladatelů známého folkového festivalu Zahrada. V jeho rámci zde v roce 2006 hned třikrát oslavil své šedesátiny – sólově, se současnou kapelou i jako lídr původní sestavy z roku 1982.

Turné k albu Mezi kameny odstartovalo na konci září v Kališti a čítá více než třicet zastávek. Složení doprovodné kapely je přitom neměnné už jedenáct roků. Zpěváka a kytaristu Lohonku na pódiu podpoří Jindřiška Brožová (flétny, perkuse, zpěv), Jan Brož (kytary, zpěv) a Petr Novotný (baskytary, klávesy, zpěv).

„Koncerty Žalmana i jeho spoluhráčů, s kterými ve stejné sestavě hraje již deset let, přinášejí pokaždé pozoruhodný zážitek plný dobrých hudebních nápadů, nápaditých a silných refrénů, kvalitních vokálů, odstupňované dynamiky i zdařilých textů. To vše prokládané nenásilným humorem nabízí posluchačům osobitou hudbu, která nepřináší překotné hudební přemety, ale standardní klasiku v tom nejlepším smyslu slova,“ popsala Dobešová.