Návštěvníky dvouhodinového workshopu povedou profesionální lektoři Leonardo Neves z Brazílie a Becky Neves z Nového Zélandu, kteří učí i jiné brazilské tance po celém světě.

„Jejich přátelský přístup, taneční styl a způsob výuky dokáže vždy nadchnout a nemusí se bát ani méně zkušení tanečníci, kteří neznají základní kroky. Já osobně jsem měla možnost s nimi absolvovat několik lekcí a vždy to bylo velmi přínosné a zábavné," uvedla spoluorganizátorka akce Štěpánka Bublíková, která se už delší dobu věnuje organizaci podobných tanečních akcí v Olomouci.

Na workshop mohou přijít i lidé, kteří předchozí zkušenosti s tímto tancem nemají. Osvojí si především techniku pohybu těla a vedení partnerky, což mohou využít i v jiných tancích.

„Naším snem je položení kvalitních základů a rozšíření zájmu o Zouk v Olomouci a jeho okolí. Pro naši zatím malou zoukovou komunitu je velkou ctí, že můžeme přivítat právě Lea a Becky jako vůbec první zahraniční lektory, kteří zde budou vyučovat," dodala spoluorganizátorka workshopu Eva Komlossyová.

Večer se Zouk začíná v sálu St. Joseph na ulici 1. Máje ve středu 15. května v 19 hodin a potrvá do 21 hodin.