Jeho Buena Vista Social Club a Million Dollar Hotel přijel za svými obdivovateli na 5. nástupiště ve speciálním vlaku přetvořeném na pojízdnou galerii. „Wenderse mám rád. Na Social Club jsem šel původně náhodou, protože tu hudbu moc nemusím, ale ten film byl kouzelnej. Teď jsem si koupil na DVD i Million Dollar Hotel. Je to můj člověk, takový nostalgik, co dokáže přesně vyhmátnout to, co má,“ prohlásil včera na Wendersovu adresu čtyřiašedesátiletý Petr Hejk.

„Bydlím na Tabulovém vrchu, tak jsem to neměl daleko. Jen mě znechutilo, že když jsem na nádraží volal, tak o tom na informacích moc nevěděli,“ tvrdil. Až ze Zlína přijely kvůli Wendersovi o něco mladší dámy Blanka a Dana. „Určitě to stálo za to. Věděly jsme, do čeho jdeme. Máme volno, tak si prohlédneme i město,“ usmívaly se. Po galerijním vlaku pokukovala i slečna, která spěchala na vlak směřující do Prostějova. „Nevíte, do kdy to tu bude? Já jen, abych to příště stihla,“ pokřikovala.


Podle mluvčího Českých drah Ondřeje Kubaly bude stát několik galerijních vagonů v Olomouci do neděle. Otevřeno je od 10 do 22 hodin.