Turné, které odstartovalo poslední říjnový den v Ostravě, připravila pardubická kapela ve spolupráci se společností T-Mobile. Díky tomu stojí lístek na koncert pouhých sto korun! „I to byl jeden z důvodů, proč jsme původně plánovaný U-klub vyměnili za větší Sidii. Vypsaná fiXa je populární a očekáváme velkou návštěvnost,“ vysvětlil za pořadatele Leo Friedl.

Písničky pro nové album připravovala skupina pod vedením kytaristy a zpěváka Márdiho dva roky. Zatímco dosud vznikaly nahrávky víceméně živelně až ve studiu, tentokrát došlo na nahrávání demosnímků, které zhodnotil producent Dušan Neuwerth (Kryštof, Tata Bojs).

Třináctiskladbovou kolekci uvádí v rádiích singl Dezolát. „Druhá nejstarší písnička na desce. Napadlamě hned po příjezdu z Ostravy, když jsem se vrátil po dokončení předchozí desky Krása nesmírná. Byl jsem tak rozjetej, že jsem doma ještě týden nahrával na španělku spoustu nápadů. V tomto případě se dokonce stalo to, že text přišel společně s hudbou. Asi jsem byl ještě nějak otevřenej nebo co a tam nahoře ještě nezamkli,“ popsal Márdi.

Předskokanem Vypsané fiXy bude v Olomouci formace Flash The Readies, kterou Pardubičtí našli na portálu www.stage.cz. Ten nabízí mladým začínajícím skupinám prostor pro prezentaci. Na každém z dvanácti koncertů aktuálního turné tak zahraje jiný host.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika