Návštěvníci koncertu se mohou těšit na jeho osobitou tvorbu z 80. let až do současnosti.

„Na koncertě zahrajeme Vlasta průřez svojí tvorbou s novými aranžemi, na kterých kapela v posledních měsících pracovala. Dělali samozřejmě i na nových písních, které budou průběžně zařazovány do našich vystoupení," prozradil o olomouckém koncertu manažer kapely Karel Jiříček.

Během večera doprovodí zpěváka i jeho Nová kapela, se kterou spolupracuje už od konce minulého roku. Právě s ní natočil nové albu Koncert, který se nekonal, na němž jsou jeho nahrávky z vystoupení v loňském roce.

„Na našich koncertech se střídají muzikanti z moravské a slovenské sekce, na koncertu v Olomouci se posluchači mohou těšit na sekci moravskou," uvedl Karel Jiříček.

Jako host doprovází Vlastu Redla na podzimním turné vynikající saxofonista Michal Žáček, který vystoupí i v U-klubu.

Písničkář Vlasta Redl se hudbě věnuje téměř čtyřicet let. Za tu dobu si ho publikum spojilo s písněmi jako Holky z Utopie, Sbohem galánečko, Bečva a řadou dalších.

„V našem publiku se za ty roky událi velké změny. Částečně stárne s námi, ale objevují se i mladé tváře, takže se vlastně neustále mění, uvedl Karel Jiříček.

Významnou součástí jeho hudební kariéry byla i spolupráce s vizovickou kapelou Fleret, která do svého repertoáru zařadila zpěvákovy písně Večer křupavých srdíček nebo Letiště.

Díky těmto songům zvítězil v autorské soutěži na folkovém festivalu Porta.

Do budoucna chystá zpěvák spolupráci s dalšími folkovými a rockovými muzikanty.

„V příštím roce uvažujeme o koncertním dvojturné s kapelou známého českého hudebníka Luboše Pospíšila, prozradil budoucí plány Karel Jiříček.

Vlasta Rédl je v prvé řadě textař a muzikant, ale kromě hudebních tvorby se věnuje i literární činnosti. V loňském roce vyšla z jeho pera kniha My tři a já, která si získala u čtenářů velkou oblibu.

" Vzhledem k úspěchu, který si kniha získala, vyjdou i další dva díly, tentokrát budou v režii Slávka Janouška a Jaroslava Samsona Lenka, uvedl Karel Jiříček.

Koncert v U-klubu začíná ve 20 hodin a vstupné je 230 korun.

Kristýna Kovaříková