Pod širým nebem se zde odehraje výpravné provedení legendární opery Nabucco s kulisami, kostýmy a velkým sborem.

Vystoupí umělci nejen z České republiky, ale i z Itálie, Ruska, Německa, Izraele a Bulharska. Sbor spolu s orchestrem bude čítat 100 účinkujících. Verdiho operu v klasickém nastudování, v italském jazyce s titulky, připravil přední dirigent Miloš Formáček.

„Na tuto krásnou operu zasazenou do našeho amfiteátru se těšíme. Bude to zážitek! I když vstupenky nejsou nejlevnější, zájem o představení nás mile překvapil. Jen na úřadě jsme prodali už stovku lístků,“ zvala starostka Náměště na Hané Marta Husičková.

Přírodní amfiteátr, který proslul zejména folkovou Zahradou a kempem kapely Kryštof, městys upravil a s myslivci domluvil parkování návštěvníků originálního pojetí slavné opery na louce nad amfiteátrem.

„Dámám doporučuji volit civilnější oděv. Sezení není jako v divadle a hlavně večer už bude chladno. Pro jistotu bych přibalila deku i pláštěnku,“ přidala starostka praktickou radu.

Vstupenky jsou v prodeji na internetových portálech, na úřadu městyse a budou k dispozici i přímo na místě před začátkem opery. Lístek stojí 690 korun.