„Letos slaví dvacet let a dá se říct, že posledních deset let hrají skoro pravidelně na podzim u nás v klubu. Je to vždycky pecka. Na koncertě takových hudebníků, mezi nimiž jsou Dan Bárta a Roman Holý, prostě nenajdete slabé místo,“ řekl majitel U-klubu Leo Friedl.

Po skončení koncertu v olomouckém klubu se roztančeným fanouškům otevírají hned dvě možnosti jak si tento výjimečný večer protáhnout a to na dvou afterparty.

Na jednu z nich mohou zamířit do MEEX Clubu na Horní náměstí, kam by se měl přesunout i Michael Viktořík z J.A.R, který si zde stoupne za mixážní pult. Druhá afterparty čeká na rozjařené tanečníky přímo v U-klubu.

„Na koncert bude naváže DJ René, který bude kromě hudby J.A.R. pouštět i další funky songy. Navíc bývá v podstatě běžné, že muzikanti zůstávají v klubu i po skončení koncertu, podepisují se fanouškům a taky s nimi popíjejí. Takže předpokládám, že tomu ani tentokrát nebude jinak,“ doplnil Friedl.

J.A.R. neboli Jednotku Akademického Rapu založila trojice hudebníků Roman Holý, Michael Viktořík a Otto Klempíř symbolicky 17. listopadu 1989. A jak vidí uplynulých dvacet let jen ze zakládajících členů J.A.R. Roman Holý?

„Zpočátku byly euforické, pak ještě více euforické, později přímo kosmické. Potom jsme volně přešli do pekelných hlubin a dnes jsme moudří, staří pánové,“ řekl s úsměvem Roman Holý.

K oslavám kulatin hudebníci nadělili sobě i svým fanouškům koncertní šňůru, která bude čítat jedenáct hudebních zastávek a vyvrcholí 17. listopadu v pražské Lucerně.

J.A.R. - to je:

Roman Holý – klávesy, zpěv
Michael Viktořík – rap
Oto Klempíř – rap, tamburína
Dan Bárta – zpěv, rap
Mirek Chyška – kytara
Pavel Bady Zbořil – bicí
Robert Balzar – baskytara
Filip Jelínek – trombón, dechová sekce Splash Hornz
Radka Kaspar – saxofon, dechová sekce Splash Hornz
František Kop – saxofon, dechová sekce Splash Hornz