Zpěvák Václav Neckář se učí nové písničky a chystá se na roli v muzikálu, ale ve svém programu si našel čas i na rozhovor pro Olomoucký deník, ve kterém prozradil, na co se mohou těšit jeho fanoušci na dnešním koncertu v olomouckém kině Metropol.

Máte novou vánoční desku Mezi svými. Proč jste pro ni vybral zrovna tento název a zazní některé nové skladby také na koncertu v Olomouci?

Mezi svými je vlastně mojí první vánoční deskou. Název alba vymyslel Dušan Neuwerth, který byl producentem alba. Bylo to možná proto, že se na albu podílelo mnoho autorů mě blízkých. Ať už ti, se kterými jsem již dělal, jako brácha Honza, Eda Krečmar, Jaromír Švejdík, anebo děti mých kamarádů, textařů. Na koncertě zatím žádnou píseň z alba nezahrajeme, musíme se je s kapelou naučit.

Nazpíval jste nový duet s Martou Kubišovou. O čem je a jak se vám po letech spolupracovalo?
Je to píseň „Noc" a dalo by se říci, že je to o víře a naději. S Martou zpíváme pravidelně na letní scéně Divadla Ungelt, kde má Marta svůj pořad. Marta také byla často hostem našich koncertů. Jinak ale na desce je to vlastně můj první duet s Martou.

Myslíte, že je šance, že by se znovu vzkřísila nějaká spolupráce Golden Kids?
Myslím si, že zatím asi ne.

Jasnější obrysy už získává také muzikál Mýdlový princ. Jste spokojený s libretem režiséra Radka Balaše?
Libreto jsem dostal teprve včera, takže si jej musím nejdříve pročíst.

Zahrajete si v něm také jednu z postav. Jak se připravujete na návrat na divadelní prkna?
Na divadelních prknech hraji pravidelně s Bacily koncerty. Co se týče muzikálu, tak to vám nemůžu ještě říci.

Zpíváte rád v Olomouci?
Zpívám rád všude. A tím pádem i v Olomouci. Mockrát jsem zpíval v divadle v Hodolanech. V amfiteátru, nebo na náměstí. Naposledy to bylo v Moravském divadle. Těším se na úterní koncert, tentokráte v kině Metropol.