Například v centru krajského města, na Horním náměstí, vystoupí žáci s dílem J. Pavlici: Missa brevis, večer se zase Reduta Moravské filharmonie rozezní slavnostním galakoncertem.

Hudebními vystoupeními ožije ale třeba i nádvoří v Litovli, v centru Loštic se zase představí žesťový soubor a v Jeseníku chystají jako doprovodný program Zahradní výtvarné setkání.

„Věřím, že si letošní happening ZUŠ Open užijí nejen účinkující, ale i diváci, a tak se podaří přiblížit zušky co nejširší veřejnosti. Doufám, že se nám podaří odstartovat novou kulturní tradici,“ řekla k projektu jeho patronka Magdalena Kožená.

Do žánrově pestrého programu pro širokou veřejnost se v Olomouckém kraji zapojilo patnáct měst: Jeseník, Konice, Litovel, Loštice, Mohelnice, Němčice nad Hanou, Olomouc, Plumlov, Potštát, Prostějov, Přerov, Šumperk, Uničov, Vidnava, Zábřeh. Nabídnou společné koncerty škol pod širým nebem, vystoupení dětí s profesionálními umělci i zkušenými filharmoniky, dílny, street art projekty či performance.

Pod heslem „děti žijí uměním“ projekt podpoří výrazné osobnosti napříč uměleckými obory, na pozvání patronky Magdaleny Kožené přijali roli garantů Alice Nellis, Maxim Velčovský a Otto a Jiří Bubeníčkovi.

Vstup na tisícovku akcí po celé ČR je zdarma a nabízí lidem mimořádnou příležitost zažít umění s dětmi v ulicích často na atraktivních místech, jako jsou zámky, kostely, parky i náměstí, nádraží či zoologická zahrada. Detailní program ZUŠ Open 2017 v úterý 30. května a mapa jednotlivých míst konání je k dispozici na www.zusopen.cz

Výběr akcí na Olomoucku

ZUŠ Iši Krejčího Olomouc: OPENAIR koncert
Na koncertě vystoupí žáci školy (dechový orchestr, folklórní soubor Pomlka, komorní orchestr) a Gymnázia Hejčín (pěvecký sbor). Zazní dílo J. Pavlici: Missa brevis.
Úterý 30.5.2017, od 16. do 18:30 hod., Horní náměstí, Olomouc

ZUŠ „Žerotín“ Olomouc: SLAVNOSTNÍ KONCERT
Škola zve do sálu Moravské filharmonie „Reduta“ na Horním náměstí na slavnostní koncert, kde se budou prezentovat nejúspěšnější sólisté a soubory.
Úterý 30.5.2017, od 19. do 21. hod., Horní náměstí – sál Moravské filharmonie Olomouc (Reduta)

ZUŠ Litovel: ZUŠ v akci
Žáci a soubory hudebního oboru budou mít své hudební bloky na nádvoří v Husově ulici poblíž náměstí. Představí se hlavní budova v Litovli včetně šesti poboček – Bouzov, Senice na Hané, Náměšť na Hané, Drahanovice, Příkazy a Skrbeň. Výtvarníci budou pracovat v plenéru (rybníky, městské parky), kde bude probíhat pro zájemce i živé tvoření za pomoci vyučujících a žáků rozšířeného studia. Akce je volně přístupná všem, bude připomínat malý festival.
Úterý 30.5.2017, od 16. do 19. hod., Husova – nádvoří, městský park

ZUŠ Uničov: Procházka uměleckými obory ZUŠ Uničov
V rámci celostátního happeningu ZUŠ OPEN připravujeme pro uničovskou veřejnost program, ve kterém se v průběhu jednoho večera představí všechny obory školy. Na pódiu koncertní síně vystoupí sólisté i komorní soubory, společný koncert bude příležitostí seznámit se s výsledky našich žáků napříč uměleckými obory a hudebními odděleními školy.
Úterý 30.5.2017, od 17. do 19. hod., Koncertní síň Uničov, Haškova 217, Uničov