Bothwellovo pojetí hip hopu je známé spontánními výstupy do publika. Na koncertech chrlí do mikrofonu humorné texty s nadhledem a
bez klišé.

„Je talentovaný. Jeho hudba čerpá z mnoha žánrů, které kombinuje s vokálem, a tvoří tak doslova strhující skladby. Kdyby se nepohyboval tak daleko od komerční scény, klidně by jeho písničky mohly být hity,“ popisuje zpěvákovu tvorbu produkční klubu Vladimír Foret.

Astronautalis - Running Away From GodAstronaulis za svou hudební kariéru vydal zatím pět alb. Poslední s názvem Cut the Body Loose vyšlo loni v březnu. Do České republiky jezdí poměrně často, dříve zde odehrál celou řadu undergroundových koncertů. V roce 2013 vystoupil také na olomouckém festivalu AFO.

Lístky na nedělní koncert se dají zakoupit v předprodeji v Jazz Tibet Clubu i v olomouckém informačním centru za 200 korun. Služba SMS Ticket umožňuje koupit lístek za 220 korun přes zprávu s textem TICKET ASTRONAUTALIS, zaslanou na číslo 900 200 50. Cena zprávy je 50 korun, na místě pak doplatíte 170 korun. Vstupenky jsou k mání také na webu www.goout.net. Na místě poté budou lístky za 250 korun. (siř)