Během vystoupení čeká posluchače několik změn a překvapení. Jeho projekt Illustratosphere se od těch předchozích neodlišuje jen tím, že z původního sextetu se stal kvintet, ale především zvukem. Většího prostoru se dostane kytaře, v pozadí bude naopak piáno, které mělo dosud v jeho hudbě dominantní místo.

Horké novinky i staré skladby v novém kabátě si posluchači užijí v podání čtveřice Filip Jelínek, Robert Balzar, Miroslav Chyška a Jirka Slavíček.

Sklaní fanoušci jistě poznají i změnu v autorství textů. Dosud výhradní textař Bárta dal prostor svým blízkým a ke spolupráci přizval partnerku Alžbětu Plívovou a Dana Stomieroskyho.

„Texty si píšu sám a dalo by se říct, že v zásadě jsem svým výhradním textařem. Tentokrát jsem však přizval i Bětku, protože umí anglicky, a tím mi výrazně pomohla," uvedl zpěvák Dan Bátra.

Vzhledem k tomu, že turné odstartoval už 21. října v Bratislavě, čeká diváky už perfektně nazkoušená show a vynikající hudební zážitek. I přesto však hudebníky přiznal, že tolik koncertů v rámci jedné šňůry dosud nezažil.

„Mám už svoje odehrané, ale popravdě tolik koncertů po sobě jsem ještě nehrál. Ale těžiště naší práce je v živém hraní a já už se moc těším, že si asi tak dobře zahrajeme, sem tam nám za to někdo zatleská a pak upadneme pod ozdobené vánoční stromečky," zavtipkoval Dan Bárta.

Vystoupení v Olomouci bude pro muzikanty jednou ze čtyřiceti zastávek, na nichž předvádí pestřejší a stručnější aranže nové desky Maratonika.

Koncert charismatického frontmana Dana Bárty a skupiny Illustratosphere začíná v kině Metropol v 19 hodin a vstupné je 390 korun.