Její rozhodnutí vzdát se funkce však údajně s Kožušníkovým odchodem nijak nesouvisí. Držitelka Ceny Thálie chce nyní svůj čas věnovat vnoučatům a cestování.

„Odejít ze souboru jsem měla v úmyslu dlouho předtím, než svůj odchod oznámil režisér Kožušník , takže rozhodně nejde o nějakou reakci. Od poloviny listopadu letošního roku mám nárok odejít do důchodu a chci toho využít. Samozřejmě, že s vedením divadla jsme se domluvili na tom, že ve své funkci zůstanu do konce roku s tím, že pokud bude potřeba pomoci mému nástupci, setrvám v divadle i o něco déle,“ uvedla Machytková, která v souboru olomoucké opery a operety působí od srpna 1972.

Sólistka známá z inscenací Hello, Dolly!, Paganini či Orfeus v podsvětí neplánuje, že by po odchodu z funkce šéfky zůstala nadále v divadle coby zpěvačka.

„Pokud bude vedení chtít, abych dohrávala úspěšné inscenace nebo mi nabídne hostování v nějakém zajímavém titulu, určitě mu ráda vyjdu vstříc. Nechci za sebou zavřít dveře a do divadla už nikdy nevkročit. Nicméně svůj další čas chci už věnovat jiným aktivitám. Těším se, až si budu pořádně užívat vnoučat a mám už také naplánována místa, která bych chtěla navštívit. Doma rozhodně sedět nehodlám,“ svěřila se s úsměvem Machytková.