Diváky by měla pobavit sledem událostí, které se strhnou kolem mladého páru snoubenců v den jejich svatby.

„Úžasnou svatbu si zvolili sami diváci v rámci hlasování o titul na přání a upřednostnili ji před Ortonovým titulem Klíčovou dírkou a komedií A je to v pytli! Raye a Michaela Cooneyových,“ komentoval volbu dramaturg Miroslav Ondra.

„Jsem tomu velmi rád, protože tato skvěle napsaná komedie, která nezapře, že jejím autorem je zkušený herec, navíc mezi řádky odhaluje i určité zvážnění a poukazuje na skutečnou podstatu povah jednotlivých hrdinů,“ dodal.

Úžasná svatba vyšla z pera Robina Hawdona, který dlouhou dobu působil jako herec a získal díky tomu bohaté zkušenosti s ohlasy diváků a jejich reakcemi na jevištní humor.

„Hawdon využívá známých principů klasické frašky. Současně však dokáže velmi silně zdůraznit téma potkávání se a míjení,“ uvedl režisér Milan Stejskal a přiznal, že tuto hru nastudoval s chutí.

„Dokáže totiž diváky překvapovat až do samotného konce, zkrátka mezi řádky poodhaluje potřebu jistoty, opory a citového naplnění hrdinů,“ přiblížil dlouholetý příznivec komediálního žánru.

„Hawdon zachytil příběhy současných lidí. Hra bývá označována jako bulvární komedie, což často vyvolává asociace čehosi hanlivého. Úžasná svatba je však postavena i na vážnosti mezilidských vztahů,“ řekl k představení dramaturg Ondra.

Od svého prvního uvedení v roce 1994 představení rozesmálo diváky po celém světě. V Česku již nastudovalo Úžasnou svatbu několik souborů, například pražské Divadlo ABC a další.

Děj hry je postaven na tom, že se mladý muž probudí v den své svatby vedle neznámé dívky. Navíc se k apartmá, v němž je ubytován, rychle blíží jeho nevěsta. Celou situaci podtrhuje to, že si sám z předchozí noci nic nepamatuje.

Při obsazování herců museli tvůrci pracovat s tím, že postavy jsou většinou mladí lidé, proto se v hlavních rolích představí služebně mladší členové hereckého souboru.

Nevěstu Ráchel ztvární Tereza Richterová, která hrála také v muzikálu Tančírna. V roli ženicha se diváci mohou seznámit s Ondřejem Jiráčkem, který nedávno absolvoval DAMU a je nováčkem divadelního ansámblu.

Do dalších rolí obsadili tvůrci Petra Jarčevského, Lenku Kočišovou, Vlastu Hartlovou a Eriku Kunc.

Scénu a kostýmy vytvořila Kateřina Baranowská, která s režisérem Schejbalem spolupracuje již několik let.

„Koncepce scény je jasně daná, děj se odehrává v apartmá hotelového pokoje, takže jsme některé věci museli dodržet. Přesto jsme se scénu pokusili pojmout minimalisticky. Stejně tak kostýmní složku, která sice vychází z toho, že hra je zasazena do současnosti, ale přece jen jsme museli kostýmy lehce stylizovat,“ uvedl Schejbal.