Unikátní hudební zážitek pod širým nebem připravilo Moravské divadlo Olomouc v rámci Dnů evropského dědictví a vstup na představení je zdarma.

V sobotu si pak zájemci mohou prohlédnout i zákulisí divadla.

„Hrát pod širým nebem je pro umělce i diváky mimořádný zážitek. Je to svým způsobem návrat ke kořenům divadla, kdy se hrávalo v přírodních amfiteátrech. Inscenovat operu ve veřejném prostoru je vždy vzrušující úkol," uvedl režisér Michael Tarant.

V titulní roli se divákům představí atraktivní host sólista Štátnej opery Banská Bystrica Zoltán Vongrey, ale mohou se těšit i na výkony Ondřeje Doležala nebo Barbory Poláškové.

„Nabucco je jedna z mých nejoblíbenějších oper. Jsou zde nádherné pasáže a Fenena byla má první verdiovská role. Zpívat tento part přímo ve středu města před několikatisícovým davem bude určitě obrovský zážitek," zdůraznila Barbora Polášková.

Při příležitosti zahájení Dnů evropského dědictví pořádá divadlo také Den otevřených dveří.

„Letos se zájemci mohou do divadelního zákulisí podívat v sobotu od devíti do šestnácti hodin. Atraktivní prohlídka divadelní budovy trvá přibližně půldruhé hodiny. Průvodci budou návštěvníky vpouštět do divadla po skupinách, začátek konkrétní prohlídky bude vždy v celou hodinu. Z organizačních a bezpečnostních důvodů může jedna skupina čítat maximálně čtyřicet osob," upozornil ředitel Moravského divadla Olomouc Josef Podstata.

Zájemci o prohlídku si už v devět hodin mohou v pokladně divadla vybrat lístky na konkrétní čas prohlídky. Jedna osoba si přitom může vyzvednout maximálně pět lístků.