Posuďte sami - Radůza, Visací zámek, Michal Pavlíček, Robert Křesťan a samozřejmě i klubu stále věrná Mňága a Žďorp.

Okurky a Psychiatrio


„Letošní program v podstatě rozjíždíme až v polovině února, kdy skončí zkouškové období a do Olomouce se vrátí vysokoškoláci. Přesto jsme se rozhodli i během současného „okurkového“ období uspořádat alespoň jeden velký koncert a oslovili trio Redl-Samson-Janoušek,“ uvedl šéf klubu Leo Friedl.

Skupina uznávaných muzikantských osobností vystupujících také pod názvem Psychiatrio vznikla na konci osmdesátých let z Redlova podnětu. V Olomouci se představí 23. ledna a zahraje skladby ze zatím posledního alba Barvy domova.

Únorová nabídka je skutečně pestrá, k největším lákadlům určitě patří koncert písničkářky Radůzy v sále Reduty. „Po úspěchu loňského vystoupení jsem se rozhodl Radůzu pozvat i letos. Byl to úžasný koncert, zpěvačka přijela sice těhotná, ale hrála s plným nasazením,“ popsal Friedl.

Písničky z novinkového alba V salonu barokních dam zazní v Redutě 12. února, fanoušci by si však měli vstupenky určitě zajistit už v předprodeji, který začíná 28. ledna.

První legendou, která se objeví v letošním programu U-klubu, bude punkový Visací zámek. Kapela oslavila na konci minulého roku pětadvacetiletou existenci v nezměněné sestavě a své jubileum připomněla i koncertem v pražské Lucerně.

„Dle našeho průzkumu mezi hudebními publicisty je výdrž čtvrt století ve stejném složení naprosto ojedinělá a novináři se shodli pouze na jediné kapele, které se něco takového podařilo, na irských U2,“ zdůraznil Romek Hanzlík ze zastupující agentury AMP.

Punkový kvintet měl původně do Olomouce dorazit už na podzim, kvůli obsazeným termínům se nakonec „oslavný“ koncert uskuteční 20. února.

Jestli existuje nějaká skupina, která nesmí v programu U-klubu nikdy chybět, pak je to valašskomeziříčská Mňága a Žďorp.

„V kanceláři mám ještě pořád vyvěšenou recenzi na koncert z roku 1990. Kapela tu za těch sedmnáct let hrávala často i dvakrát za rok a vždycky bylo vyprodáno,“ přiblížil Friedl. Fanoušci se 27. února dočkají písniček z novinkového alba, které by mělo vyjít na začátku měsíce.

Piloti Fajt a Holý


Koho nadchl projekt Slet bubeníků, neměl by 5. března chybět na koncertu seskupení Autopilote. V něm spojili síly bubeník Pavel Fajt, klávesista a skladatel Roman Holý, hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a japonská zpěvačka Yumiko.

V březnovém programu jsou dále zastoupeni písničkář a kytarista Robert Křesťan a trio Michal Pavlíček-Monika Načeva-DJ Five, které představí společné album Mami.

Nejúspěšnějšími akcemi U-klubu v loňském roce byly koncerty Radůzy, Pehy a překvapivě i nepříliš známých United Flavour. Jaký je prozatímní tip Leo Friedla na letošek?

„Zatím se určitě nejvíc těším na vystoupení Radůzy, jsem hodně zvědavý, nakolik ji čerstvé mateřství změnilo,“ uvedl a současně zmínil i některá ze jmen, která do Olomouce zavítají v následujících měsících - Wohnout, Monkey Business, Ewa Farna, Spirituál kvintet.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika