Zpěvačku doprovodí kapela Přátelé, za níž se skrývají kytarista Pavel Malina a kontrabasista Pavel Peroutka. Koncert bude současně živě vysílat stanice Českého rozhlasu Olomouc.

Jíšová začínala v bluegrassové skupině Sem Tam, do popředí zájmu se však dostala díky Pavlu Žalmanu Lohonkovi, s nímž spoluzakládala dnes už legendární sdružení Žalman a spol.

Po mateřské dovolené působila v další známé kapele Nezmaři. V mezičase vydala čtyři sólová alba a pravidelně vystupovala s Michalem Tučným. Zazpívala si rovněž s Pavlem Bobkem nebo Robertem Křesťanem.

„Každý z těchto mužů je úplně jiný. Každý z nich je osobnost. Každý přinesl něco jiného. Ale když to vezmu stručně, od Roberta jsem se učila psát texty tak, aby byly správně přízvučné", řekla zpěvačka.

„Michal mě upozornil, abych nebyla hysterická v písních a taky v životě, Pavel Bobek mě přivedl jako hosta do světa, kam nepatřím a kde jsem se mohla pracovně setkat se svým vzorem z dětství Karlem Gottem,“ zavzpomínala Jíšová.

Svou pětadvacetiletou kariéru oslavila písničkářka vloni vydaným albem Andělé jsou s námi. „Pavlíniny písně vnímám jako vyzpívané pocity, snové vize a spíše náznaky příběhů než celistvé děje. Více než příběh v nich zaujmou jednotlivé obrazy, často nejednoznačně pochopitelné,“ zhodnotil nahrávku hudební kritik Milan Tesař.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika