Posuďte sami: Visací zámek, Michal Pavlíček, Robert Křesťan a samozřejmě i klubu stále věrná Mňága a Žďorp.

„Letošní program jsme v podstatě odstartovali až v polovině února, kdy skončilo zkouškové období a do Olomouce se vrátili vysokoškoláci. Přesto jsme se rozhodli i během „okurkové“ sezony v lednu uspořádat alespoň jeden velký koncert a oslovili trio Redl-Samson-Janoušek,“ uvedl šéf U-klubu Leo Friedl.

Maminka Radůza


Únorová nabídka je skutečně pestrá, k největším lákadlům určitě patřil koncert písničkářky Radůzy, který se minulé úterý uskutečnil v sále Reduty.

„Po úspěchu loňského vystoupení jsem se rozhodl Radůzu pozvat i letos. Tehdy to byl úžasný koncert, zpěvačka přijela sice těhotná, ale hrála s plným nasazením,“ popsal Friedl. Tentokrát už populární zpěvačka přijela jako maminka osmiměsíčního syna a zazpívala písně z novinky V salonu barokních dam.

První legendou, která se objeví v letošním programu U-klubu, bude punkový Visací zámek. Kapela oslavila na konci minulého roku pětadvacetiletou existenci v nezměněné sestavě a své jubileum připomněla i koncertem v pražské Lucerně.

„Dle našeho průzkumu mezi hudebními publicisty je výdrž čtvrt století ve stejném složení naprosto ojedinělá a novináři se shodli pouze na jediné kapele, které se něco takového podařilo, na irských U2,“ zdůraznil Romek Hanzlík ze zastupující agentury AMP.

Punkový kvintet měl původně do Olomouce dorazit už na podzim, kvůli obsazeným termínům se nakonec koncert uskuteční 20. února.

Polární stanice


Jestli existuje nějaká skupina, která nesmí v programu U-klubu nikdy chybět, pak je to valašskomeziříčská Mňága a Žďorp.

„V kanceláři mám ještě pořád vyvěšenou recenzi na koncert z roku 1990. Kapela tu za těch sedmnáct let hrávala často i dvakrát za rok a vždycky bylo vyprodáno,“ přiblížil Friedl.

Fanoušci se 27. února dočkají písniček z novinkového alba Na stanici polární, které vyšlo před pár dny.

Koho nadchl projekt Slet bubeníků, neměl by 5. března chybět na koncertu seskupení Autopilote. V něm spojili síly bubeník Pavel Fajt, klávesista a skladatel Roman Holý, hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a japonská zpěvačka Yumiko. Projekt uvede skladby z debutového alba IDO.

V březnovém programu jsou dále zastoupeni legendární písničkář a kytarista Robert Křesťan a trio Michal Pavlíček-Monika Načeva-DJ Five, které představí společné album Mami.