„Letos se Týden knihoven soustřeďuje na dospělé i děti, proto máme v úterý 4. října na náměstí Republiky pro malé čtenáře nachystanou výtvarnou dílničku, pro dospělé pak v 17 hodin setkání se spisovatelkou Markétou Bednářovou. Například o Janu Masarykovi se bude ve stejný čas mluvit na pobočce Jungmannova," lákala ředitelka Knihovny města Olomouce Lenka Prucková a doporučila podívat se na webové stránky knihovny, kde je uvedený kompletní celotýdenní program.

„Upozornila bych ještě ve čtvrtek 6. října na zajímavou věc, kdy v 15.30 Petra Kožušníková z olomoucké univerzity zase přiblíží autorku židovského původu spjatou svým osudem s Lošticemi," doplnila Lenka Prucková.

Také Vědecká knihovna láká na několik akcí. Tamní Galerie Bibli nabízí výstavu malířky Jany Zajasenská-John. Výstava abstraktních obrazů s názvem S duší popsanou tam bude k vidění až do 31. října.

„Jako druhý host se ve Vědecké knihovně představí mladý nadějný spisovatel Jaroslav Irovský. Svým mnohdy syrovým, drsným, někdy až vulgárním stylem psaní si vysloužil přezdívku „český Bukowski". Autorské čtení se uskuteční 4. října od 17 hodin v přednáškovém sále knihovny," uvedla Tereza Vintrová z Vědecké knihovny Olomouc.