Zdánlivě šílené spojení dostalo reálnou podobu na aktuálním turné Mydlovary. Fanánek a spol. představí novou desku také v Olomouci. Více než tříhodinová show začne v kulturním domě Sidia zítra od 20 hodin.

Šílený nápad funguje


„Pozvat na tuhle šňůru jako hosta pana Uhlíře možná zní jako šílený nápad, ale funguje to skvěle. Měl jsem možnost vidět koncert ve Zlíně, který předvánoční turné odstartoval, a troufám si tvrdit, že olomoučtí fanoušci se z toho posadí na zadek. Když zazněl Severní vítr nebo Pramen zdraví z Posázaví, lidé byli dojatí. Navíc v závěru dojde k tomu, že se kapela ke skladateli přidá a společně zahrají asi pět skladeb,“ prozradil David Mlčoch z pořádající agentury Pragokoncert.

Současně upozornil, že fanoušci by měli přijít včas, protože se už stalo, že Tři sestry jako hlavní hvězdy večera hrály před(!) Uhlířem.

Vzhledem k tomu, že pražská kapela v čele se zpěvákem a textařem Lou Fanánkem Hagenem vznikla v restauraci a k hospodě jako takové má stále velmi vřelý vztah, asi málokoho překvapí, že na pódiu stojí kromě aparatury i stylizovaný hostinec s výčepem. „Patří už k tradičním rekvizitám při koncertech a muzikanti tak v průběhu večera občerstvují nejen sebe, ale i své příznivce,“ přiblížil Mlčoch.

Album nabízí i videoklipy


Tři sestry vznikly v roce 1985 a svůj první koncert absolvovaly o rok později ve strahovském Klubu 001. Z původní sestavy v kapele dodnes působí kromě Fanánka i baskytarista Tomáš „Magor“ Doležal. Jubilejní aktivity si kapela odbyla předloni vydaným CD a DVDs názvem 20 let naživu, letos připravila novou, v pořadí již třináctou desku.

Dosud nejdelší nahrávka v historii skupiny pokřtila 11. listopadu v jihočeské vesnici Mydlovary rekordmanka v hodu oštěpem Bára Špotáková. Album vychází také v limitované edici jako dvoudisk. Bonusové DVD obsahuje sedmnáct klipů od Tří sester, dva od Fanánkova vedlejšího projektu Hagen Baden a tajný bonus jako překvapení.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika