Jeho dramatický debut Sirup se nyní rozhodlo uvést olomoucké divadlo Tramtarie. Premiéra absurdní komedie je naplánovaná na úterý 24. dubna v 19.30 hodin. "Krobotův text jsme zvolili záměrně, aby tvořil určitý protipól k předchozí premiéře, Shakespearovu Othellovi. Chtěli jsme, aby následující inscenace nedisponovala tak temnými tóny. Je to velmi vtipná hra, která ovšem v druhém plánu skrývá neradostný podtext," přiblížil režisér Petr Klarin Klár.

Zápletka se točí kolem Sirupu Bio 1000, jehož prodejem se živí Knobloch a Havlena. Ti kromě nabízení zázračného elixíru řeší problémy se ženami a také sami se sebou. Hra připomínající starší tituly Václava Havla měla premiéru v prosinci 2002 v Dejvickém divadle, kde Krobot působí jako umělecký šéf. "Překvapilo mě, že Sirup od svého prvního uvedení zatím nenasadilo žádné jiné divadlo. Osobně jej považuji za špičkový text," zhodnotil Klár.

V hlavních rolích se představí Jiří Básnička, Veronika Štefanová, Petra Konvičková či Jan Konopčík. Herce a režiséra čeká tento týden generální zkouška.