Bezmála tři tisíce malých i velkých zpěváků z jedenácti zemí světa svedlo souboj o ceny v několika kategoriích. V sobotu večer od 18 hodin se v Redutě utkají nejlepší soubory o absolutního vítěze svátků písní. V neděli dopoledne pak budou sbory účinkovat na bohoslužbách, například v kostele svatého Mořice.

Podle organizátora festivalu Jiřího Klimeše jsou sbory z exotických zemí oživením programu. „Z celého světa sem jezdí opravdu špičková tělesa. Především sbory ze Singapuru, kterých k nám přijelo letos sedm, jsou na vysoké úrovni. Jsou to zpěváci vybraní z univerzit. Obecně se v Asii věnují zpěvu mnohem více než v Evropě. Ale i domácí soubory předvedli nádherné výkony. Hlavně tedy sbor z Ostravy a z Kroměříže,“ podotkl Klimeš.

Zajímavým účastníkem festivalu byl soubor z Hong Kongu a z Guamu. „Soubor z Tichomoří připomínal vzhledem krásné domorodé obyvatelstvo, i jejich produkce vycházela z tradičních guamských zvyků. Své představení měli připravené i prostorově a pohybově. To bylo velmi nezvyklé,“ doplnil Klimeš.

Program festivalu se uskutečnil převážně na Horním náměstí, ve Slovanském domě, Redutě či Mozartově sále. Pěvecké umění malých i velkých amatérských zpěváků si mohli vychutnat i zájemci z řad veřejnosti.

Mezi účastníky se tradičně představili zpěváci nejen z České republiky, ale i Slovenska, Slovinska, Litvy, Polska, Singapuru a dalších zemích.