Sunshine vydali vloni na jaře své zatím nejvyzrálejší album Dreamer a to nejlepší z něj zahrají dnes olomouckým fanouškům. Koncert v U-klubu začíná ve 20 hodin.

Sunshine během své existence odehráli řadu koncertů v Evropě a Spojených státech amerických, ať už sólově, nebo jako předskokani respektovaných jmen indie scény At The Drive In a …And You Will Know Us By The Trail Of Dead.

V roce 2006 měli možnost vystoupit v Bratislavě před slavnými Depeche Mode a zahrát tak pro přibližně dvacet tisíc lidí.

Jedenáctiskladbová kolekce Dreamer, kterou v rádiích propagoval pilotní singl Top! Top! The Radio!, vznikala čtyři měsíce střídavě v Praze, Los Angeles a Londýně. Stejně jako v případě předchozího titulu Moonshower and Razorblades se na ní podílel producent Bernd Burgdorf, stojící za nahrávkami Pink nebo Green Day.

„Přál jsem si, aby naše deska byla v rámci možností kontinentální. Bernd tentokrát nemá roli producenta, míchal čtyři věci a byl zpěvový poradce,“ přiblížil zpěvák, kytarista a frontman kapely Kay Buriánek.

V pořadí šesté album je všeobecně považováno za nejvydařenější a současně nejhitovější v historii táborské skupiny.

„Sunshine vzor 2007, to už není žádný hardcore, ale kytarový pop podle nejlepších světových tradic. Dreamer je jednoznačně jedna z nejlepších českých desek posledních let. Je to sice otřesné klišé, ale nic jiného mě nenapadá – Sunshine jednoznačně překročili svůj vlastní stín,“ zhodnotil hudební kritik Martin Krušina.

Časopis Filter ocenil novinku titulem Nejlepší album roku, Akademie populární hudby pak Sunshine zařadila do nominací na výroční ceny Anděl 2007 ve třech kategoriích: Skupina roku, Rockové album roku a Zvuková nahrávka roku.

Aktuální turné doprovází nový singl Days Will Never Be The Same. „Vtipné je, že i když se to nezdá, je to skoro nejrychlejší věc na desce. Zpěv jsem točil v Londýně a má úplně neopakovatelnou posmutnělou náladu,“ popsal Kay.