Akce, na níž vystoupí tucet účinkujících, začne v krásném prostředí Státního hradu Šternberk v pravé poledne a skončí přibližně hodinu po půlnoci.

„Festival si během své krátké existence už stačil získat dostatečné renomé. Lístky na něj si dopředu neobjednávají už jenom Hanáci, ale třeba i fanoušci z Berouna,“ upozornil organizátor přehlídky František Sviták. Jedním z důvodů obliby je i pestrý program, který kromě „taháků“ dává prostor i zatím nepříliš známým formacím.

„Výběr interpretů záleží na vkusu našeho publika. Zjistili jsme, že posluchači mají radši melodičtější věci, které upřednostňujeme před tvrdým metalem. Vloni vystoupila jako hlavní hvězda německá zpěvačka Doro, letos jsme se rozhodli koncipovat nabídku jako ryze českou. Petr Kolář i Olympic pro nás byli jasnou volbou už od začátku, chtěli jsme známá jména, která dosud ve Šternberku nekoncertovala,“ prozradila spoluorganizátorka Alena Šmerdová.

Kromě známých jmen pozvali organizátoři na Šternberský kopec také regionální kapely. „Vystoupí zde místní kapela Four Sights, dále olomoučtí Split Bearing a skupina The Pant z Rýmařova,“ vyjmenovala Šmerdová.