Vstupenky budou v předprodeji od pondělí 16. dubna.

Stejně atraktivně sezonu ukončilo divadlo již loni, a to operou Carmen., kterou režíroval umělecký šéf činohry Michael Tarant. Nyní se na hradě ukáže jeho opera Nabucco.

„Byl jsem nadšený z prostoru, ve kterém jsme vystupovali, hradní areál je opravdu nádherný. Představení pod širým nebem nabízí jiný typ diváckého zážitku a doufám, že Nabucco v kulisách hradu bude pro publikum atraktivní podívanou,“ okomentoval Tarant.

Opera měla v divadle premiéru na konci roku 2004 a součástí repertoáru zůstala až do letošního března.

„Od začátku jsem byl přesvědčený o úspěchu tohoto titulu. Přípravě inscenace jsme věnovali velké úsilí,“ sdělil umělecký šéf souboru opery a operety a dirigent Miloslav Oswald.

Předprodej vstupenek na mimořádné uvedení začíná už v pondělí 16. dubna. Od tohoto dne je vstupenky v cenovém rozmezí od 190 do 390 korun možné zakoupit v pokladně Moravského divadla, v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice či v ČD centru na hlavním nádraží.

K dostání jsou rovněž v informačních centrech ve Šternberku a Uničově.

Slevu mohou uplatnit abonenti divadla a nově také členové Klubu příznivců Moravského divadla Olomouc.

„Ukazuje se, že naše inscenace mají potenciál být uváděné mimo domovskou scénu a přenos do otevřeného prostoru jim svědčí. Předběžně plánujeme turné po hradech a zámcích, snad se nám to podaří s novým tutilem pro příští sezonu, muzikálem Noc na Karlštejně,“ dodal ředitel divadla Josef Podstata.