Týden ve znamení tvorby zakladatelů Osvobozeného divadla návštěvníkům nabídne program pro děti i dospělé.

„Jan Werich a Jiří Voskovec se narodili před 105 lety, takže mi přišlo na místě, abychom takovým velkým osobnostem, kterých si velice vážím, vzdali hold třeba touto cestou,“ uvedla ředitelka Městského kulturního zařízení Svatava Heřmanovská.

Celotýdenní akce, jejíž program je až na čtvrteční promítání koncipován do budovy Expouice času na ulici ČSA 19, začne pondělním otevřením výstavy s názvem Taky máte rádi Ježka, Voskovce a Wericha? v 17 hodin.

„Dospělí si mohou užít klubového večera Richarda Pogody. Ten se v úterý od 17 hodin ponese v duchu připomenutí založení Osvobozeného divadla. Ve středu 28. dubna zase od 17 hodin začne podvečerní čtení z knih Jana Wericha,“ přiblížila Heřmanovská.

Ve čtvrtek od 18.30 se pak diváci mohou do šternberského Kina Oko přijít podívat na promítání filmu Peníze nebo život. Celý týden se pak školy mohou zapojit do programu čtenářské štafety.

„Čteme z knihy Fimfárum“, která je koncipována jako prohlídka výstavy spojená se soutěžemi a čtením Werichových netradičních pohádek. Tento program Základní školy mohou navštívit od úterý do pátku od 8 do 12 hodin.