Odpolední program v Hospodě na Statku však nabízí spoustu vyžití také pro malé návštěvníky.

Od 14 hodin je bude bavit například moderátorka Radia Haná Martina Qweetko Procházková, ale i spousta her a soutěží.

„Pro děti bude připravený skákací hrad, soutěže ve skákání v pytlích, házení na plechovky a pro ty starší i lukostřelba. Návštěvníky jistě potěší také vystoupení dětí ze škol a školek ze Skrbeně a Příkaz," prozradil organizátor akce Michal Doleček.

Návštěvníkům, kteří si přijdou poslechnout dobrou hudbu, zahraje od 16.30 countryrocková formace Zadáci. Po ní bude následovat skupina Naděje.

Večer už si přijdou na své především fanoušci rocku a metalu.

„Hvězdou večera bude metalová stálice velkých festivalů Doga, která to rozbalí před 23. hodinou," lákal návštěvníky Michal Doleček.

Ještě před Dogou budou na pódiu řádit olomoučtí metalisté z formace Born This Way, hardrock předvedou Fastmade a ostravský metal zahraje Kapriola.

Druhý ročník akce má i charitativní přesah. Část výtěžku ze vstupného půjde na pomoc dětem s autismem.

„Deset procent z každé prodané vstupenky půjde na podporu školky v Blanické ulici v Olomouci, kde se setkávají děti s autismem, mentálním postižením, více vadami, poruchami sociability a komunikace," doplnil Doleček.

Vstupné je 150 korun a zájemci si lístek mohou koupit v Hospodě na Statku ve Skrbeni, v restauraci Záložna v Příkazech, objednat na m.dolecek12@seznam.cz nebo koupit na místě.