Olin Nejezchleba (ETC, Marsyas), Ondřej Konrád (spolupráce s Petrem Lipou nebo Lubošem Andrštem), Pavel Skála (doprovodná skupina bratří Ebenů), Michal Gera (Pražský Bigband) či Jirka Zelenka (Žlutý pes) jsou natolik vytížení ve svých domovských kapelách, že k přátelskému jamování dochází sotva dvakrát za měsíc.

Proto by si fanoušci blues neměli nechat ujít čtvrteční koncert na nádvoří olomoucké radnice. Hudební večer začíná v 19.30 hodin.

Počátky kapely Blues Session se datují do roku 1980 a jsou spojeny s jedním z nejznámějších českých bluesových hudebníků a skladatelů Petrem Kalandrou.

Na sklonku jeho života s ním formace nahrála dvě sólová alba obsahující česky otextované skladby Boba Dylana, Neila Younga, Toma Waitse či Vana Morrisona. Po Kalandrově smrti v roce 1995 seskupení svou činnost ukončilo.

„Muzikanti se dali znovu dohromady u příležitosti desátého výročí úmrtí s tím, že v reedici vydají obě studiová alba. Tenhle nápad měl u lidí ohlas a tak se členové kapely dohodli, že si jen tak pro zábavu zahrají jednou, dvakrát za čtvrt roku. V současnosti už se daří domlouvat i několik koncertů za měsíc, ale vzhledem k renomé a vytíženosti hudebníků je to celkem obtížné,“ přiblížila manažerka Věra Horníková.

Dá se vůbec v seskupení, kde je hned osm mistrů svého oboru, určit lídr? „U takhle skvělé sestavy si to nikdo netroufne říct, ale vzhledem k tomu, že Olin Nejezchleba je hlavním zpěvákem, mohl by to být právě on. Jádrem skupiny jsou kromě něj ještě Pavel Skála a Ondřej Konrád, bez nich nelze koncert uspořádat,“ prozradila Horníková.

Olomoučtí fanoušci se ve čtvrtek mohou těšit na živé verze Kalandrových skladeb z dosavadních alb.

„K tomu se obvykle přidávají písně, které Olin zpíval v ETC, a také věci vytvořené v obnovené sestavě,“ upřesnila Horníková. Pravidelné koncertování dává naději, že by se na trhu mohla brzy objevit i další studiová nahrávka. „Zájem už projevilo vydavatelství Indies Records, ale hovořit o konkrétním termínu je zatím předčasné,“ uvedla Horníková.