Oslavy v Divadle hudby zahájí soubor hrou Arnošta Goldflama Modrá tvář, která patří k jeho nejúspěšnějším současným inscenacím. Během večera si herci připomenou začátky Slovanského tyátru i jeho největší úspěchy.

„První znamení, že to má smysl, přišlo už v roce 2004 s prvotinou Zlatý kolovrat ze semaforské Kytice. Tehdy jsme získali cenu v královéhradeckém Divadle Drak," vzpomíná současný umělecký vedoucí souboru Zdeněk Vévoda, který byl i jedním ze zakládajících čle­nů.

Vrcholem sobotního programu bude drama bratří Mrštíků Maryša, které spolek upravil podle svých potřeb a uměleckého cítění. O kvalitě zpracování svědčí i vítězství na divadelní soutěži Jiráskův Hronov.

„Úspěch na předloňské soutěži považujeme vrchol našeho uměleckého působení a je to pro nás velká pocta," dodal Zdeněk Vévoda.

Kromě nasazených her představí studenti také ukázku z připravované inscenace Shakespeare aneb Co bude dál?, která se dočká premiéry v květnu 2013. Divadelní přehlídku zakončí udílení výročních cen, během kterých budou ohodnocení nejtalentovanější členové souboru.

Program oslav začíná v Divadle hudby v pátek v 17 hodin. Vstupné na každý den je 100 korun.

Autor: Kristýna Kovaříková