Scéna, která odstartuje svou třetí sezonu, sází i tentokrát na lechtivé komedie, ale nebudou chybět ani náročnější žánry.

„Vybíráme to nejlepší, nezveme do divadla jen na komedie, chceme divákům přivézt opravdu kvalitní divadlo. A vidíme, že návštěvníci o něj zájem mají, uplynulá sezona byla celá vyprodaná," prozradila manažerka Divadla na Šantovce Petra Němečková.

Pomyslných vrcholů je v programu několik.

Příznivci romantických komedií by si neměli nechat ujít například inscenaci Zamilovat se s Janou Paulovou a Pavlem Zedníčkem. Herecká dvojice se divákům předvede ve dvojrolích milenců i manželů, kteří žijí ve vztahu, na nějž už si dávno zvykli.

Vynikající podívanou slibuje i stylová konverzační komedie Rybárik kráľovský o vdově, sirovi a jeho komorníkovi s Emílií Vášáryovou v hlavní roli.

„Chtěla bych k nám pravidelně zvát i slovenská divadla. V jejich repertoáru je mnoho vynikajících představení. Toto je rozhodně jedno z nich," řekla dramaturgyně divadla Lenka Jorníčková.

Kdo si chce zajistit místo mezi pravidelnými návštěvníky divadla, může si koupit předplatné, které se výjimečnými tituly jen hemží.

„Představení první části sezony 2015/2016 jsou rozdělena do předplatitelských skupin A a B. Každou skupinu čeká od září do ledna jeden titul. Pro obě skupiny je stejná cena. Za sedadla v pásmu 1 zaplatí 3050 korun, za sedadla v pásmu 2 dají 2850 korun," uzavřela Petra Němečková.

Předplatné je k mání do 30. června v divadle nebo on-line na webu Divadla na Šantovce. (krk)