B Side Band nedávno na olomouckém Podzimním festivalu duchovní hudby spolu s dalšími umělci doprovodil českého skladatele a trumpetistu Jaromíra Hniličku při jeho skladbě Jazzová mše v chrámu svatého Mořice. Tentokrát však ukážou svou druhou tvář.

„Půjde o diametrálně rozdílný koncert. Budeme hrát hodně věcí založených na latině a funky, nebudou chybět ani jazzové prvky. Jde o velmi živou hudbu, která chytne každého. Navíc s sebou budeme mít vynikající zpěvačku Terezu Černochovou a také dnes již evropské až světové špičky – saxofonistu Radovana Tarišku a trumpetistu Juraje Bartoše, který spolupracuje i s rakouským souborem Vienna Art Orchestra. Budou hrát především latinské motivy a funky,“ přiblížil kapelník B Side Bandu Josef Buchta.

Tereza Černochová, která v minulosti působila v několika hudebních projektech a také v dívčí skupině Black Milk, se v současnosti věnuje své sólové hudební dráze a kromě brněnského bandu spolupracuje s mnoha hudebníky.

„S Terezou jsme delší dobu přátelé a už několik měsíců jsme domlouvali společné vystoupení. Původně s námi měla zpívat už v dubnu, ale nakonec s námi vystupuje až od června. Rádi tvoříme svůj repertoár spolu s dalšími interprety, máme například vystoupení s Matějem Ruppertem. V budoucnu bychom chtěli udělat několik věcí i s Danem Bártou a výhledově jsme se bavili i s Davidem Kollerem, že bychom společně nazkoušeli i skladby od Lucie. Tímto způsobem oslovujeme interprety, ale s Terezou už je to na přátelské úrovni,“ dodal Buchta.

V olomouckém Jazz Tibet Clubu vystoupí dvacetičlenný soubor už zítra ve dvacet hodin. Podle hudebního dramaturga Vladimíra Foreta se tentokrát olomoucký hudební klub bude snažit vyjít vstříc přání bandu, aby si návštěvníci mohli při koncertě i zatancovat.

„Klub v podstatě nemá taneční parket, disponujeme pouze místy na sezení. Už nějakou dobu přemýšlíme o tom, že by bylo potřeba u některých koncertů citlivě vyřešit prostor tak, aby vzniklo i místo na stání. U tanečnějších koncertů, například minulý týden při kapele -123 Minut, je vidět, jak taneční prostor návštěvníkům chybí. Na druhou stranu musíme zachovat i místa k sezení, na která jsou naši stálí návštěvníci zvyklí a musí z nich vidět na pódium. Ale doufám, že už ve středu se nám podaří tento problém vyřešit,“ vysvětlil Foret.

Brněnský B Side Band vznikl v roce 2006 z podnětu kapelníka a trumpetisty Josefa Buchty, který vytvořil velký band, do nějž soustředil hudebníky z různých hudebních žánrů. Toto moderní nadžánrové těleso odehrálo za tři roky své existence již na čtyřicet koncertů. V roce 2008 absolvoval brněnský band turné dvanácti koncertů po Jihomoravském kraji, kde hrál Jazzovou mši spolu s jejím autorem a trumpetistou Jaromírem Hniličkou. Nyní má soubor dvacet členů a spolupracuje s řadou vynikajících hudebníků a také se zpěváky Terezou Černochovou, Matějem Ruppertem, Romanem Holým a dalšími.