Mezi další lákadla olomouckého festivalu Bounty Rock Cafe Open Air patří také jediné letošní festivalové vystoupení Dana Bárty se skupinou Alice nebo Česká supergroup s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Janem Hrubým a dalšími muzikanty.

Na programu je i ale vystoupení Olomoucké supergroup.

Čtvrtý ročník festivalu se uskuteční 14. června v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.

Podle slov pořadatele Dušana Neumanna se pro festival podařilo připravit zatím nejlákavější program.

„Z toho, že se nám podařilo ulovit britské Jethro Tull, máme pochopitelně velkou radost. Legendární rockeři v létě vyrazí na turné s novým programem nazvaným Best of, posluchači se tak mohou těšit na výběr největších hitů," prozradil Dušan Neumann.

A to tě trochu bolí

S britskými Jethro Tull se fanoušci potkali už v červnu 2011 na hradě Helfštýn. Tehdy bylo však jejich turné zaměřené na album Thick As A Brick a spojené se smyčcovým doprovodem.

Podle Neumanna ale bude jejich koncert na festivalu úplně jiný než před dvěma lety. Rozdíl bude i v tom, kolik posluchačů se na vystoupení dostane.

Na Helfštýn bylo k dispozici třináct stovek lístků, na Korunní pevnůstku se ale vejde až dvanáct tisíc lidí.

Kromě Jethro Tull budou mít lidé možnost vidět i kapelu Alice s jejich nejslavnějším frontmanem Danem Bártou.

„Vystupují pouze jednou ročně, a to s jejich hity A to tě trochu bolí, Ani náhodou či Ráj se mnou nehledej," dodal pořadatel.

Pavlíček jako AC/DC

Těsně před Jethro Tull vystoupí formace Česká supergroup, v níž se sejdou muzikanti jako Kamil Střihavka, Michal Pavlíček nebo Jan Hrubý. Hudebníci zahrají jak skladby ze svého repertoáru, tak písničky světových rockových skupin, jako je AC/DC či Led Zeppelin.

Trojici kapel doplní ještě vystoupení Hudby Praha a Olomoucké supergroup složené z lektorů Olomouckého hudebního institutu. Budou mezi nimi zpěvák Adam B. Sychrow, baskytarista Lukáš Mareček, bubeník Martin Svoboda, klávesista Filip Tailor a kytarista Kryštof Tomeček.

S předstihem za sedm stovek

Přestože do akce zbývá šest měsíců, vstupenky si rockoví fanoušci mohou koupit za zvýhodněnou cenu už nyní v síti Ticketstream nebo v Bounty Rock Cafe. Až do 31. prosince bude lístek za 700 korun, od prvního ledna pak za 800 a v den koncertu za 990 korun.