Od posledního koncertu Richarda Müllera v Česku uplynuly čtyři roky. Naposled zahrál svým českým fanouškům v Praze na konci roku 2005. Nyní se vrací, aby s kapelou plnou slovenských muzikantů předvedl hudební a audiovizuální show a připomněl svoje největší hity.

S koncertním turné navštíví postupně šest českých a deset slovenských měst. Českou část turné Müller v zakončí koncertem v pražské O2 Areně.

Playlist koncertů bude na všech vystoupeních stejný a ponese se v duchu názvu celého turné – Best Of Tour.

„Většina písní, které budeme během koncertu hrát, budou moje největší hity,“ potvrdil Müller.

Jeho fanoušci se tak mohou těšit na známé songy jako Plesový marš, Milovanie v daždi, Srdce jako kníže Rohan, Nebude to také ĺahké, Spočítaj ma, Cigaretka na dva ťahy, Štěstí je krásná věc, Nahý a samozřejmě Po schodoch.

„Vloni jsem vystupoval na pár festivalech s rockovější verzí svých písní a atmosféra vystoupení, ohlas diváků i nálada v kapele mne nakoply a daly chuť zase živě hrát. Velmi se na to těším!" řekl Richard Müller ke svému novému turné.

Chystá se i nové album

Jak se zdá, tak Richard Müller chytil druhý dech – kromě nového koncertního turné totiž hodlá za pár měsíců své fanoušky překvapit i zbrusu novým albem.

Jak prozradil na své pražské tiskové konferenci – mělo půjde o jeho další řadové album, které by se mělo vracet k jeho počátečnímu hudebnímu stylu když začínal se svou kapelou Banket. Müllerovo nové album by mělo vyjít na jaře příštího roku.

Na podiu se během svého turné Müller představí spolu se svou novou kapelou, kterou tvoří slovenští hudebníci perkusionista Juraj Kuchárek, harmonikář Erich Boboš Procházka, kytarista Peter Markuljak a baskytarista Braňo Valanaský.

Od Biolektrovízie k sólovému úspěchu

Richard Müller je významnou osobností slovenské i české hudební scény. Narodil se 6. září 1961 v Hlohovci, pochází z umělecké rodiny – jeho otec Vlado Müller i matka Eliška Müllerová působili jako herci.

Vystudoval filmovou a televizní dramaturgii a scenáristiku na VŠMU v Bratislavě. Do hudebního světa se dostal nejprve jako publicista. Psal do tehdejších hudebních časopisů Populár a Gramorevue.

Se svou první nahrávkou „Rádio“ sklidil v televizní hitparádě 5×P takový úspěch, že v roce 1984 založil vlastní kapelu s názvem Banket. Spolu potom natočili celkem tři řadové hudební nosiče.

Debutem bylo album Bioelekrovízia, jako druhé vyšla Druhá doba?! a následovalo poslední album s názvem Vpred?.

Po roce 1990 se Müller dal na dráhu sólového zpěváka. Od roku 1992 vydal celkem 14 alb a odehrál nespočet koncertů. Je autorem či spoluautorem scénické hudby k několika filmům. Mezi jeho nejznámější hity patří: Po schodoch, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc, Srdce jako kníže Rohan a další.