S sebou si na pódium přivezou i svoje krajany The Vibrators, punkovou hudební směsici pak doplní dvě české kapely, olomoučtí Zatrest a ostravští Degradace. Koncert začne ve 20 hodin.

Britské punkové kapely, UK Subs a The Vibrators, zavítají do Olomouce v rámci svého turné, v jehož koncertním plánu se objevila i tři česká města. V pražském Lucerna Music Baru i kadaňském Orfeovi už kapely zahrály, tuto středu je čeká koncert v olomouckém U-klubu.

„UK Subs do České republiky přijíždí od revoluce téměř každý rok, ale v Olomouci, pokud vím, ještě nehráli. Když se mi tedy nabídla příležitost uspořádat jejich koncert i tady, neváhal jsem,“ řekl organizátor koncertu Lukáš Dostál.

Vystoupení navíc doplní i dvě české kapely, a to punkrocková trojice Zatrest z Olomouce a Degradace z Ostravy.

„České kapely vystoupí na začátku akce a vyvrcholením celého večera bude koncert UK Subs. Lidé by však měli přijít včas, protože kapacita je přece jen omezená,“ upozornil majitel U-klubu Leo Friedl.

Kapela UK Subs hraje se svým zakládajícím členem zpěvákem Charlie Harperem už třiatřicet let.

Z původní sestavy (Charlie Harper – zpěv, Paul Slack – basová kytara, Nick Garrett – kytara a Pete Davies – bicí, pozn. redakce) se kromě Harpera v průběhu let vystřídali všichni ze zakládajících členů a kapelou tak prošla řada hudebníků.

V Olomouci tak kromě Harpera vystoupí v současné sestavě bubeník Jamie Oliver, kytarista Nicky Garratt a baskytarista Alvin Gibbs.

Věrným doprovodem UK Subs je už několik let další britská punková kapela The Vibrators, která se může pyšnit i výjezdy s Iggy Popem a dalšími hudebními špičkami.