Podium klubu S-cube v sobotu (3.11.) toto míjení definitivně ukončí. Spolu s nimi na koncertě vystoupí ještě ostravská formace Degradace a domácí The Barockers.

Plexis na punkové scéně fungují úctyhodných 28 let a patří k těm nejstarším dosud fungujícím punkovým kapelám u nás. Ačkoliv se jejich hudební styl za léta fungování zabarvil i odstínem street-rocku, nakonec se vrátili zpět k klasickému punku. To potvrzuje i jejich poslední album Vohul to!

Ústřední postavou je Petr Hošek, pražský vymetač večírků, který miluje Ramones a další klasiky stylu. To se samozřejmě odráží v hudbě kapely, k jejímž nejznámějším písním patří Půlnoční rebel nebo hit Svět jsou báry, který je v originále právě od Ramones. V hlavní sestavě Petr Hošek, Dušan Lébl a Martin Švec natočili Plexis zatím šest alb a to nejlepší z nich uslyší na koncertu i olomoučtí fanoušci.

Novinky přiveze také ostravská formace Degradace, kterou kritici označili za jeden z největších objevů tuzemské scény posledních let. I přesto, že sestavu opustil nezaměnitelný hlas zpěváky Syda, vydala kapela split CD se slovenskými kolegy Kaktus a nyní chystá zbrusu nové řadové album.

Třetici vystupujících kapel uzavřou olomoučtí The Barockers se svým rock'n'rollovým nářezem. Ti o sobě dali na jaře vědět především v souvislosti s uvedením filmu o punku Dont Stop a následným koncertním turné. Punkový trojkoncert začíná v klubu S-cube ve 20 hodina a vstupné je 130 korun.

Kristýna Kovaříková