Účast na slavnostní projekci, která začíná v 17 hodin, předběžně přislíbili Miroslav Šimůnek, Marek Vašut, producent Miloslav Šmídmajer a hudební skladatel Karel Holas.

Komedii o chlapech s hlavou v oblacích a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo, napsala scenáristka Eva Papoušková (seriál Pojišťovna štěstí) už v roce 1995.

Příběh se odehrává v malém moravském městečku, kde všichni chlapi žijí starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem, který má pro sebe vyhrazenou roli Napoleona.

Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení nové kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů.

Film vznikal od konce července do konce srpna loňského roku ve čtyřech městech a vesnicích Jihomoravského kraje. Hlavní role ztvárnili Bolek Polívka, Zlata Adamovská, Josef Somr, ale i Miss České republiky Jana Doleželová.

Pro Dušana Kleina představuje nová komedie návrat k filmové režii po čtyřleté pauze. „Doufám, že náš snímek doplní mozaiku českých filmů o nové prostředí a témata. Snažil jsem se, aby se diváci zasmáli a odcházeli z kina s příjemným pocitem nemarně ztraceného času,“ uvedl režisér.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika