Autorka oblíbených rodinných komedií S tebou mě baví svět nebo Jak dostat tatínka do polepšovny představila v pátek odpoledne snímek olomouckým divákům. Do multikina CineStar ji doprovodily herečky Kamila Magálová a Sandra Pogodová spolu s hudebním skladatelem Petrem Maláskem.

„Po skončení natáčení mého předchozího filmu jsem se zařekla, že už s režií končím, protože to stojí hrozně moc práce a člověk bojuje v podstatě o každý metr filmu. Jenže pak jsem narazila na zajímavý námět a v souvislosti s tím jsem si uvědomila, jak málo se točí filmy pro starší generaci. Dostat dnes do kina diváky kolem padesátky, kteří jsou zvyklí spíš na sledování televize, je velmi těžké. Chtěla bych je svým filmem opět přilákat a ukázat jim, že vůbec nezáleží na datu narození v občanském průkazu, ale na tom, jak intenzivně dokáže člověk prožívat různé věci,“ svěřila se Poledňáková.

Hlavní postava komedie Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Daleko nepředvídatelnější okamžiky ji však čekají v osobním životě. Jednoho dne potká lékaře záchranné služby Františka. Přestože nevěřila, že v jejím věku ji to ještě potká, bláznivě se zamiluje.

Do role Heleny obsadila režisérka bratislavskou herečku Kamilu Magálovou, známou především z řady inscenací Československé televize. „Na place i mimo natáčení jsme spolu měly úžasný vztah. Marie mě neustále chválila, až jsem si říkala, že něco není v pořádku. Dávala mi volnost a často mi říkala, ať si to klidně zahraji po svém,“ prozradila s úsměvem sympatická herečka.

Jedním z ústředních témat filmu je neustálé pronásledování člověka jeho mobilním telefonem a téměř až závislost na posílání esemesek.

„Dneska už nikdo nepíše dopisy a naše vyjadřování se smrsklo do zkratek, které se vejdou do esemesky. Rytmus současného života to vyžaduje, ale pro naši generaci je těžké se tyhle věci naučit. Proto stejně jako hlavní hrdinka také já volám svému synovi, aby mi poradil, co to po mně ten mobil nebo počítač zase chce,“ přiznala Poledňáková.

Snímek doprovází romantická hudba skladatele Petra Maláska. „Paní režisérka měla o hudbě ve filmu určitou představu. Chtěla, aby bylo po jejím, takže jsem často musel jít cestou pokus-omyl, ale musím říct, že to byla hezká práce,“ prozradil Malásek a současně upozornil na skutečnost, že kromě orchestrálních skladeb zazní ve filmu i písničky Ala Greena nebo Norah Jonesové.

„Zahraniční skladby nebývají v českých snímcích slyšet zrovna často, protože práva na jejich použití jsou velmi drahá. Jsem rád, že se to producentům podařilo, protože film Líbáš jako Bůh se tím dostává na ještě vyšší úroveň,“ dodal Malásek.