Letošní ročník je výjimečný už tím, že se na něm jako na posledním podílel dlouholetý umělecký ředitel Stanislav Macura.

„Po patnácti letech se rozhodl z tohoto postu odejít. U této příležitosti jsme se rozhodli pro to, aby zahajovací a závěrečný koncert byly zcela v jeho režii. Na úvodní si přizval Český filharmonický sbor Brno a Janáčkovu filharmonii Ostrava, na závěrečný pak Sbor a orchestr Slezské filharmonie z Katovic,“ přiblížila za organizátory Dobromila Hamplová.

Na další koncerty zavítá i populární sbor Lúčnica. S chlapeckým a mužským sborem Poznanští slavíci dokonce přijede i jeho osmaosmdesátiletý zakladatel Stefan Stuligrosz.

Představí se rovněž uznávaný uznávaný pěvecký sbor donských kozáků Bolschoi Don Kosaken, který vystoupí 23. září v chrámu sv. Gorazda v Olomouci a o den později v chrámu Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou.

Rozpočet letošního ročníku činí přibližně 2,3 miliony korun. Mediálním partnerem hudební přehlídky je francouzské televize MEZZO, která podzimní festival propaguje ve 38 zemích světa.