Koncertní období odstartuje v kině ve čtvrtek 1. října.

„Zavítají k nám Bratři Ebenové s projektem Čas holin, kterým oslavili třicet let od vydání prvního alba Malé písně do tmy. Tím však teprve začínáme. Hned další týden představí krásu národních parků Spojených států cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba, který se u našich návštěvníků těší velké oblibě. Na své si přijdou i fanoušci vokální hudby nebo rytmických bubnů, kteří se mohou těšit například na koncert vokální formace Fragile nebo vystoupení bubeníků z Jumping Drums," nadhodila pár tipů ředitelka kina Metropol Zuzana Krylová.

Kompletní PROGRAM Metropolu

V nové sezoně myslí kino na malé i velké milovníky divadla.

Dospělé publikum pobaví česká komedie Butch Cassidy a Sundance Kid s podtitulem Western z Bohnic, v němž vystoupí Tomáš Matonoha a Josef Polášek, nebo britská komedie Když kočky nejsou doma s Lukášem Vaculíkem a Romanem Štolpou.

V programu Metropolu je i populární Besídka pražského Divadla Sklep, ve které rozhrají své pásmo skečů, písní a tanců například David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Fero Burda či Jana Hanáková.

„Připravili jsme také několik divadelních představení pro děti, ve kterých poznají známé herecké tváře. Třeba ve hře Čert to nemá nikdy lehké hrají Jan Čenský a Otakar Brousek a zavítá k nám také legendární Čtyřlístek v pohádce," uvedla Zuzana Krylová.

Své nejznámější hity zazpívají v kině Metropol Dalibor Janda, Marta Kubišová nebo Janek Ledecký a humorné historky povypráví publiku Miroslav Donutil.

Festival

Kromě koncertů a divadelních představení nabídne kino Metropol i lákavé filmové premiéry.

„Těšíme se například na film Marťan, který má podobný potenciál jako vynikající snímek Interstellar nebo Gravitace. Tradičně k nám diváci přijdou také na Festival outdoorových filmů z celého světa, který chystáme na říjen. Čtyřdenní přehlídku u nás zahájí ředitel festivalu Jiří Kráčalík besedou o Himalájích," doplnila ředitelka kina Zuzana Krylová.

Tradiční součástí programu kina je oblíbený klub seniorů a filmové kluby, v nichž se diváci dočkají řady zajímavých snímků a představení.