Na dostihové dráze na Lazcích se představí více než dvacet hudebních skupin, mezi nimiž figurují osvědčená jména Buty, Fleret či Laura a její tygři, ale i festivalové objevy Polemic a Chiki Liki Tu-a.

Hudební všehochuť

„Dlouho jsme nevěděli, zda se nám tento ročník vůbec podaří realizovat. Konečná podoba doprovodného programu tak začala vznikat až v době, kdy jsme měli potvrzený prostor na Lazcích, tedy zhruba před měsícem. Přesto věřím, že opět nabídneme návštěvníkům festivalu takovou hudební všehochuť, kde si každý najde to svoje. Navíc oproti předchozím ročníkům přibylo v programu hodně zvučných jmen, jako jsou Buty nebo Těžkej Pokondr,“ uvedl Pavel Spálený z pořádající agentury Fest Promotion.

Dnešní koncertní nabídku odstartuje už v 11.30 hodin vystoupení místní formace Blues Angels. Ve 14.30 hodin pak populární punk-rocková kapela z Nitry Horkýže Slíže představí své aktuální album Ukáž tu tvoju Zoo a zahájí „slovenské odpoledne“. Hned po nich se totiž na pódiu objeví bratislavská ska kapela Polemic a prešovští Chiki Liki Tu-a, kteří ve svých skladbách parodují řadu hudebních žánrů od folku až k metalu.

Hlavními hvězdami večera budou vizovičtí Fleret a ostravská kapela Buty. Ta v Olomouci naposledy hrála loni v srpnu, kdy v sestavě chyběl nemocný kytarista Marek Moroň. Tentokrát dorazí Buty už kompletní. „Marek není úplně zdravý, ale vystoupení se zúčastnit může. Pokud jde o repertoár, odehrajeme průřezový koncert se všemi našimi hity plus písničky Pusinka na prdel a Tisíc korun z poslední desky Votom,“ prozradil bubeník Richard Kroczek.

Osvědčená Laura

Program druhého festivalového dne nabídne vedle pravidelných hostů přehlídky, skupiny Laura a její tygři, také novou sestavu Ready Kirken v čele se zpěvákem Honzou Polonským nebo domácí alternativní špičku Už jsme doma. Odvážným dramaturgickým tahem je koncert herečky a zpěvačky Moniky Načevy, která společně s triphopovým DJ Fivem ve 21 hodin letošní ročník uzavře. „Řada lidí mi už říkala, že se chystá speciálně na tohle vystoupení, takže z ohlasů strach nemám. Myslím, že je potřeba hudební nabídku obměňovat a ne jen opakovat dokola stejné kapely,“ zdůvodnil originální volbu Spálený.