Michala Motyčku alias Nicelanda znají olomoučtí fanoušci coby předskokana kapely Kryštof nebo účastníka prvního ročníku festivalu Píšu písničky. Vítěz hudební soutěže Coca-Cola PopStar vydal letos debutové album Little Black Book.

„Skládání písniček je pro mne terapie. Prostě málokdy přijde písnička shůry – většinou se vypisuju ze špatných dní. A terapie zafunguje v ten moment, když je písnička hotová," svěřil se písničkář a současně objasnil i název alba.

„Ten černý notes s poznámkami, jmény a telefonními čísly vás během vteřiny dokáže naprosto strhnout zpátky do doby, kdy zápis vznikl. A o to jde, o tom je každá píseň,“ prozradil Niceland.

Zájem rozhodně vzbudí i vystoupení třinecko-olomoucké formace Dorian Gray´s Prostitutes, která přiznává inspiraci zahraničními vzory IAMX a Placebo a velkou roli přikládá pódiové image.

Hudební časopis Filter ji označil za jednu z deseti nejlepších mladých kapel v České republice. Na jaro příštího roku je ohlášeno vydání debutového alba s názvem Tear Garden.