„Letos jsme zkusili trochu přitvrdit, tak doufám, že se to bude lidem líbit," řekl v rozhovoru organizátor festivalu Dušan Neumann (na snímku vpravo).

Dušan NeumannPodle čeho jste vybíral kapely na 3. ročník festivalu Bounty Rock Cafe Open Air 2013?
V letošním roce jsme pořádně přitvrdili. Loňský ročník byl spíše blues-rockový a tentokrát jsme to udělali víc do metalu. Na začátek jsem pozval kapelu Votchi, která patří mezi špičky hard-rockové scény u nás. Je známá i tím, že v ní zpívá Petr Kutheil, který byl finalistou soutěže Hlas Československa.

Proč jste se rozhodl, že letošník ročník bude spíš metalový?
Je to především kvůli návštěvnosti. Blues posluchače tolik netáhne, proto jsem zkusil přitvrdit a doufám, že to bude lidi bavit.

Kdo vystřídá na pódiu v Korunní pevnůstce kapelu Votchi?
Jako druhá v pořadí zahraje skupina Škwor, což je takový lepší Kabát. Mají hodně hitů a u posluchačů jsou dost populární. Už hráli v S-cube, ale u nás budou poprvé.

Pozval jste i nějaké kapely ze zahraničí?
Ze Slovenska přijedou Bank of Joe, což je hard-rocková kapela, s níž zpívá skvělá zpěvačka LaRča, která je v Olomouci hodně populární. Nejtvrdší formací je česko-ruská metalová kapela Dymytry. Muzikanti dokonce hrají v maskách, které si nechali vyrobit v Národním divadle. Myslím, že patří k nejlepším kapelám této scény.

Čím vyvrcholí program festivalu Bounty Rock Cafe Open Air 2013?
Na závěr jsem pozval dvě kapely. České Arakain a anglickou skupinu Girlschool. Původně jsem počítal s tím, že spolu s Arakain přijede i zpěvačka Lucie Bílá, ale bylo to finančně náročné. Bude s nimi zpívat Jan Toužimský, což je muzikálový zpěvák. Na závěr vystoupí anglická „dívčí" metalová kapela Girlschool, která už je na scéně asi třicet let. Všem členkám už je přes padesát, ale pořád hrají naprosto skvěle. Naposledy byly v Česku před pěti lety a koncert byl zcela vyprodaný.

Kromě festivalu Bounty Rock Cafe Open Air 2013 organizujete i Olomoucké kulturní prázdniny. Na 10. července jste pozval i skvělou zpěvačku Anu Popovic. Jak bude vypadat její koncert?
Myslím, že to bude unikátní. Je to vynikající zpěvačka a kytaristka a navíc přijede i s devítičlenným bandem. Koncert bude v Moravském divadle a tamní prostor tomu dodá skvělou atmosféru.

VÍCE: Velká show bluesové hvězdy Any Popović zahájí Olomoucké prázdniny