„S Moravským divadlem spolupracuji již více než dvacet let a znám velmi dobře publikum, které na jednotlivé tituly chodí. Snažil jsem se vybrat takový titul, který by přilákal mladé publikum, studenty. Napadla mě Carmina Burana, v dobrém slova smyslu profláknutá skladba, jejíž úvodní větu O Fortuna zná snad každý z různých upoutávek a reklam,“ vysvětlil režisér neobvyklého představení.

Robert Balogh ovšem musel nejprve vyřešit otázku, co přidat k Orffovu dílu, jehož zhruba šedesátiminutová délka na celovečerní představení nestačí. Po dohodě s dirigentem Tomášem Hanákem nakonec zvolil jednu z nejuváděnějších skladeb Gabriela Faurého Requiem pro soprán, baryton, sbor a orchestr. Právě jeho baletní zpracování je v České republice absolutní novinkou.

„Sólisté souboru opery a operety mají svá alter-ega v tanečnících. „Tentokrát jsem dal přednost těm členům baletního souboru, kteří dosud nebyli zvyklí na sólové party,“ uvedl Balogh. Na jevišti tak za pěveckého doprovodu Eleny Gazdíkové nebo Jakuba Kettnera tančí Sylva Soldatenkova, Monika Bernovská-Globa či Vadim Tsepelev.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika