„Popravdě, do svých 21 let jsem o herectví vůbec nepřemýšlel. Na konzervatoř jsem utekl z vysoké školy, protože mě lákal zpěv,“ přiznal držitel Studentské Thálie z roku 2015.

Působil v divadlech v Praze a na západě Čech, teď se však chystá usídlit v Olomouci.

V úterý 26. února představí v Divadle na Šantovce Souborné dílo Williama Shakespeara.

V hanácké metropoli posílí kabaretní scénu Nabalkoně a otevře profesionální herecké studio pro veřejnost.

Co si diváci mají představit pod názvem Souborné dílo Williama Shakespeara?
Tři herce, desítky rolí, spoustu humoru a s trochou nadsázky intelektuální spásu.

Shakespeare toho vytvořil poměrně dost. Která jeho díla budou v daném představení zastoupena?
Zazní všech třicet sedm her. Dominantní zastoupení mají ty nejznámější, například Romeo a Julie či Hamlet.


Má jít o humorné přestavení plné nadsázky. Pobaví se i diváci, kteří Shakespearovy hry neznají?
O tom, že se pobaví i divák, který hry nezná, jsme se přesvědčili v našich dosud odehraných reprízách. Snažíme se humorem vyjít vstříc široké veřejnosti, přičemž v případě, že divák konkrétní hry nezná, může se vtipnou formou dovzdělat.

V hlavních rolích se objeví také Vincent Navrátil a Jaroslav Blažek. Jak se vaše trojice dala dohromady?
Po mém přestupu z muzikálové syntézy Konzervatoře Jaroslava Ježka na činoherní obor Pražské konzervatoře jsem se setkal s režisérem Dominikem Jetelem, ten nás propojil. Kluci se mezi sebou znali a já jsem k nim byl přizván, za což jsem velmi vděčný.

Chystáte pouze toto jedno představení?
To vždy záleží na divácké odezvě. V případě zájmu bychom představení samozřejmě rádi odehráli znovu. Kromě Shakespeara ale chystám v Olomouci premiérové uvedení ještě jednoho významného projektu s názvem „Buzíci“, který režíroval Peter Serge Butko.

O čem to bude?
O přátelství dvou heterosexuálních kluků, které svou silou může na lidi zvenčí působit všelijak.
Užívají si s děvčaty, užívají si života, netušíc, že se blíží světová katastrofa. Představení je volně inspirováno stejnojmenným filmem z roku 1974, ve kterém hrál Gérard Depardieu.


Takže plánujete v Olomouci zůstat delší dobu.
Ano. Realizace představení úzce souvisí s mým přesunem do Olomouce, kde se chystám sezdat s Markétou Zborníkovou, principálkou kabaretní scény Nabalkoně. Síly spojíme nejen v rámci osobního života, ale i v tom profesním.

Co přesně to znamená?
Ze spolku Nabalkoně cítím srdce, upřímnost a zápal pro divadlo. To jsou faktory, které se občas z profesionálních scén vytrácí. Vzhledem k tomu, že jsem v něm současně narazil na spoustu talentovaných lidí, rád bych jim předal své zkušenosti v rámci herecké techniky, aby měli možnost se dále herecky rozvíjet. Započínám s nimi svou režijní práci.

S tím zřejmě souvisí plánovaný vznik hereckého studia v centru města.
Přesně tak, chystáme se otevřít herecké studio nabízející možnost profesionální herecké průpravy pro veřejnost. Na přelomu jara a léta máme v plánu test ve formě několika workshopů, studio pak začne fungovat od září nebo října.

Máte nějaký cíl nebo sen, kterého byste chtěl dosáhnout?
Chtěl bych hlavně svobodně, přirozeně a láskyplně tvořit. Přeci jen mě do Olomouce láska přirozeně přivedla. Rád bych tedy dál s láskou tvořil jak v osobním životě, tak na jevištích. V obou případech ji totiž považuji za naprosto zásadní faktor.