Projekt vznikl v září 2007, kdy Červenka přebral taneční orchestr ZUŠ Iši Krejčího a doplnil jej o žáky ze své třídy. Oporu našel především v trumpetistovi Janu Přibylovi. Big band má velký vzor v legendárním Orchestru Counta Basieho.

„Hlavní náplní našeho repertoáru jsou jazzové a swingové standardy od Basieho. Naše úsilí interpretovat tuhle úžasnou muziku došlo tak daleko, že jsme do sestavy zařadili rytmickou kytaru. V Basieho orchestru na ni až do své smrti v roce 1987 hrál Freddie Green. Měl zvláštní styl, který nikdo nenapodobil. Považuji ho za nejlepšího rytmického kytaristu na světě. V naší kapele tento post zastává Jirka Krbeček,“ přiblížil Červenka.

Olomoucké muzikanty doprovází šumperský bubeník Marek Sáblík a brněnský basista Jan Tolar. O vokální party se dělí Tereza Kolečkářová a Zdeněk Melín.

Čtvrteční repertoár nabídne takové slavné evergreeny, jako jsou I´ve Got You Under My Skin od Franka Sinatry nebo Do Nothin' Till You Hear From Me z dílny Dukea Ellingtona. Koncert by měl trvat téměř tři hodiny.