Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novák: Děda na nás z muzikantského nebe jistě dohlíží

Přerov -Spousta lidí se zapojila do on-line rozhovoru Deníku se synem nedávno zesnulého muzikanta Pavla Nováka. Zajímalo je, zda budou dál znít známé písně, zda nezanikne odkaz slavného Přerovana, ale třeba i to, zda je Pavel Novák mladší ženatý.

3.3.2009
SDÍLEJ:

Pavel Novák ml. byl hostem on-line rozhovoru. Foto: DENÍK/Dagmar Rozkošná

Dobrý den, Pavle, chci Vám popřát hodně sil, elánu a zdraví do další etapy života, který Vám tímto začíná. Nebudete mít lehkou pozici, protože laťka Pavla Nováka seniora byla opravdu vysoko a lehkost, s jakou rozdával optimismus, lásku a energii na svých koncertech, může málokdo překonat. Ještě jednou hodně zdaru a věřím, že uspějete. /Jarča/
Děkuji. Laťka se nedá překonat, ale chci se pokusit se k ní alespoň přiblížit. I to by byl pro mě úspěch. Jestli se to podaří, to nechám na posluchačích a návštěvnících koncertu. A jak stále říkám, děda na nás tam z muzikantského nebe jistě dohlíží. On chtěl mít vždy přehled o tom, co se děje. Někdy mě to štvalo, ale vždy to přinášelo posun někam dál. Jsem rád, že se mnou poslední roky často diskutoval a radil se. To mi dodává i dnes sílu, že ta cesta, na kterou nastupuji, není ta špatná.

Proč jste se vrátil ke svému rodnému příjmení a proč jste se tehdy přejmenoval? A proč zrovna jako Riedel? /Hana/
Dlouhá historie, na kterou není čas. Změnu příjmení si vynutilo KKS - Krajské kulturní středisko. Vrátit se ke svému příjmení rodnému jsem plánoval už léta , ale vždy bylo něco důležitějšího. Vždyť nejde o to, jak se jmenujeme, ale jak se chováme. Chtěl jsem, aby se té změny na jméno Novák děda dožil. Byl strašně pyšný na své vnuky a jejich úspěchy, a proto mu vadilo, když v novinách četl o mých dětech jako o Riedlových. Děda se toho úředně nedožil, ale mám čisté svědomí, věděl o tom, že mám zažádáno. Riedl proto, že tak se jmenovala moje prateta – rodinné jméno.

Ještě jednou. Nemůžu uvěřit, že otec byl přísný. Vždy působil jako jemný, milý chlapec. Ale určitě to myslel moc dobře, protože z vás dětí vychoval správné děti – osobnosti. Díky mu za to. /Daňková/
V mládí jsem měl dokonce z otce chvílemi strach. On byl maximalista a vyžadoval to po ostatních. Než jsem to pochopil, trvalo mi to skoro 35 let a jsem dnes vděčný za to, že takový byl. Pochopil jsem díky tomu spoustu věcí.

Kdy plánujete vydat poslední vánoční koncert svého otce a kde bych si ho mohl zakoupit? /Mirek/
Sledujte www.pavelnovak.cz.

Posílám Vám i celé Vaší rodině moc pozdravů a přeji hlavně hodně síly a aspoň trochu překonat tu velkou ztrátu. Jsem šťastná, že budete dál pokračovat ve všem, co dělal Váš otec. Dotaz ani žádný nemám, protože věřím, že to všechno půjde tak, jak s Vaším tatínkem. A také bych Vám chtěla – a rozhodně nejsem sama – moc poděkovat, že jste umožnili široké veřejnosti rozloučit se s Vaším otcem. Ještě jednou díky. /Markéta/
Já děkuji vám všem, co jste přišli!

Jak jste vnímal Vy i Vaše rodina články, které vyšly v bulvárním deníku Blesk o tom, že nepřijely žádné slavné celebrity z Prahy? Jinak přeji ze srdce pevné zdraví a hodně sil do dalších let celé Vaší rodině! /Olga/
Bohužel médiím se nevyhnete. Mě to mrzelo hlavně kvůli mamince. Já osobně vnímám bulvár jako sranda noviny. My jsme pohřeb nedělali pro celebrity, ale pro lidi, kteří otce měli rádi. Co se potom strhlo ještě ohledně toho, kolik otec vydělával atd…, to ani nebudu komentovat. Ti šašci z Blesku mi za to nestojí. Myslím si, že ten, kdo tady byl, viděl, s jakou úctou lidi čekali a v jakém množství. Bylo to od nich důstojné, krásné, a já jim touto cestou chci za celou rodinu poděkovat. Taky musím poděkovat všem, co mi s rozloučením pomáhali, hlavně město Přerov s panem primátorem Lajtochem, ale i všichni ostatní v Městském domě a vůbec každý, kdo pomohl. Nerad bych jmenoval a na někoho zapomněl. Oni to stejně nedělali kvůli poděkování, ale kvůli tomu, co k otci cítili.

Chtěla bych vám za všechny příznivce a obdivovatele vašeho otce poděkovat za pohřeb, který jste mu připravili. Bylo to jeho přáním, uspořádat pohřeb v Městském domě? /fanynka/
Nebylo, neměl přání ani představu. On byl bojovník a nechtěl přiznat, že by ho rakovina mohla porazit. Nerad prohrával, a proto neměl připraven tento krizový plán. My, jako rodina, jsme chtěli rozloučení v kruhu rodinném, ale potom jsme si uvědomili, kolik lidí ho mělo rádo, a nemohli jsme jim to udělat. Otec by chtěl pohřeb v kostele, tam to nešlo. Tak mě napadl MD. Pódium bylo jeho život, tak si myslím, že byl dobrý nápad rozloučení na pódiu MD, kde začínal, a tam taky končil za velkého potlesku, bohužel posledního.

Četla jsem na vašich stránkách ohlasy na Vzpomínkové vystoupení na vašeho otce. Bylo krásné, jak od dospělých, tak i od dětí. Budete pokračovat v obojích? Moc bychom si to přáli určitě všichni. /Daňková, Hodonín/
Určitě. Otci jsem dal slib a on nás učil, že sliby se mají dodržovat. Vždy nelibě nesl mou připomínku na slova, která jsou teď moderní – slibem nezarmoutíte a slíbit se dá vše. To on neuznával, a já ho tím škádlil. Budeme hrát tak dlouho, jak o nás bude zájem.

Měla jsem příležitost vidět vás na sobotním plese města. Jste skvělý zpěvák, proč jste se před léty rozhodl skončit s muzikou? /Jiřina/
Už jsem měl toho všeho kolem muziky plné zuby, ty intriky atd. Taky mi vyrostl z dítěte dospělý syn a já nebyl u jeho prvních krůčků, prostě jsme hráli. U Elišky jsem o to nechtěl přijít. Našel jsem si jinou práci a hlavně zálibu, koníčka – a teď už i částečně práci: potápění a filmování pod vodou. Jenže teď se mi život otočil kolem osy, jak zpíval děda, a mě to zase chytlo a mám chuť zpívat – a to je důležité.

Jste ženatý? Připadáte mi moc sympatický. /Lenka/
Tak jestli mě touto otázkou nezkouší moje žena Lenka, tak musím odpovědět ANO. Jsem šťastně ženatý už 20 let s jednou ženou.

Na pohřbu byla strašná spousta lidí, kteří se podepisovali do kondolenčních listin. Jaké vzkazy vaší rodině udělaly největší radost? A kolik jich vlastně dohromady bylo? /Katka D./
V takové chvíli se nedá mluvit o radosti. Množství lidí, co přišlo na smuteční obřad, bylo podle mě jen uznáním toho, čím pro Přerováky otec byl. Kondolenční knihu jsem nezkoumal. Nechal jsem ji svázat, a až aspoň trošku přebolí ta rána, otevřeme ji. Teprve pak budu moci odpovědět. Jsem rád, že se Přerováci přišli s otcem rozloučit, a vůbec mě nemrzí, že se neobjevily tzv. celebrity.

Víte něco o tom, že se Váš pan otec v roce 1971 negativně podepsal na případu Vladimíra Hučína? A víte o tom, že jistý pan Kratochvíla (údajně člen Vaší rodiny) byl blízký známý Hučína, a to z prostředí Přerovských strojíren? /Taky Pavel/
O tom nic nevím. Pan Kratochvíla je otec mé ženy, ale na spojitosti s panem Hučínem se zeptejte jich. A do případu pana Hučína mi nikdy nic moc nebylo a není. Neznám ho.

Vašeho tatínka jsme si moc vážili a jeho písničky jsme měli moc rádi, ne pro tu shodu jmen, ale že byl bezva chlap. Chceme se zeptat, jak budou vypadat vánoční koncerty, jestli budou dál v jeho duchu, nebo je budete dělat nově, po svém? /Lída a Pavel Novákovi, Přerov/
Vánoční koncert, tak to je dnes už moje srdeční záležitost. Otec slíbil příští rok, že vystoupí s Voxaky. Chtěl bych jeho slib dodržet a mimo kapely Family a dalších hostů, kteří k Vánočnímu koncertu neodmyslitelně patří (Jarda Wykrent), chci vystoupit i s Voxakama. Je to můj další životní sen. Zpívat s kapelou, se kterou otec prožil největší kus života a největší slávu. Těch muzikantů si totiž nesmírně vážím.

3.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Praktičtí lékaři protestují
1 4

Praktičtí lékaři na Olomoucku stávkují, neotevřou ordinace

Rondel u Globusu v Olomouci. Ilustrační foto
1 4

Rondel u Globusu dostane "bypass". Pro novou spojku do Řepčína

Floru zaplnila burza práce, nejvíc táhly supermarkety

Ženy ve středním a vyšším věku se zkušenostmi v administrativě byly spolu s žáky devátých tříd nejpočetnější skupinou návštěvníků Burzy práce a vzdělání 2017.

VIDEO: Převrácený jeřáb po tragédii stále visí nad vodou

Mimořádně komplikovaným úkolem je vyproštění havarovaného autojeřábu z hrany dolní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Ani pátý den po nehodě práce ještě nezačaly.

Fantasy z Olomouce? Napadla mě vyskakující tramvaj, říká autor Kaziměstů

Kaziměsti. Knižní debut Martina Bečana, jehož děj se odehrává ve městě motivovaném olomouckými zákoutími.

Mora slaví další domácí vítězství, obránci sestřelili Chomutov

FOTOGALERIE / Přestože nadále platí, že chomutovští hokejisté jsou týmem, který na ledě soupeřů posbíral z celé extraligy nejvíce bodů, v úterý tuto parádní bilanci nepotvrdili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení