Častým cílem filmových fanoušků byly především animované snímky. Ty se těšily velké oblibě hlavně v olomouckém multikině CineStar.

„Obrovský úspěch u nás zaznamenala Doba ledová 4: Země v pohybu, na kterou se přišlo podívat asi dvacet tisíc diváků. Přes hranici deseti tisíc návštěvníků se však dostal i americký snímek Avengers nebo poslední díl upíří ságy Twilight. Nejoblíbenějším českým filmem byla bezkonkurenčně komedie Líbáš jako ďábel, na niž se přišlo podívat osmnáct tisíc diváků," řekla ředitelka multikina CineStar Dagmar Černíková.

V olomouckém kině Metropol slavil největší úspěch agent Jejího Veličenstva James Bond, téměř vyprodaná byla i prosincová premiéra Hobita.

„Velkou návštěvnost jsme měli v říjnu, kdy se do kin dostala nová bondovka Skyfall. Řádově bych odhadla, že se přišlo podívat kolem dvou tisíc lidí, což je moc pěkné číslo. Obdobný úspěch zaznamenala i prosincová premiéra filmu Hobit: Neočekávaná cesta. Předpokládám, že kdybychom zařadili více opakování, počet návštěvníků by se u obou filmů ještě zvýšil," uvedla Zuzana Krylová, ředitelka kina Metropol.

Diváci šternberského kina Oko jsou také velkými příznivci režisérky Marie Poledňákové. Po úspěchu filmu Líbáš jako bůh se stejný zájem očekával i u dalšího dílu Líbáš jako ďábel.

„Nejoblíbenější jsou u nás české komedie. O americké filmy tak velký zájem není. Nejvíc diváků přišlo zřejmě na květnovou premiéru české komedie Líbáš jako ďábel. Naše kino má kapacitu tři sta míst a měli jsme zaplněných zhruba dvě stě sedmdesát sedadel. Plný sál jsme měli také při červnových premiérách animovaných filmů Doba ledová 4 a Madagaskar 3," řekla programová vedoucí kina Milena Schärferová.

Kristýna Kovaříková