Největším úspěchem je však bezesporu podpis smlouvy s vydavatelstvím Indies MG, jehož důsledkem je vydání dlouho očekávaného debutového alba.

Novinka Erase vyšlav pondělí 16. březnaa skupina ji pokřtí v pátek v olomouckém klubu 15minut. Olomoucký deník se podrobnosti o desce i chystaném turné dozvěděl od zakládajících členů Tomáše Bayera a Terezy Kopecké.

Rozhovor

Oficiálně vám vychází debutová deska. Úvodní otázka je tedy obligátní – jak se album jmenuje, kolik obsahuje skladeb a kdo je vydavatelem?
Tomáš: Deska se jmenuje Erase, obsahuje jedenáct skladeb a navíc remix od Steva Morrella, německého dýdžeje, s nímž jsme už dvakrát hráli. Album vychází u společnosti Indies MG. Rád bych upozornil na zajímavý booklet, který bude mít šestnáct stránek. O jeho grafickou podobu se postaral náš kamarád Honza Svoboda (3man) a myslím, že se mu to moc povedlo.

Co má vyjadřovat název Erase, tedy Vymazat?
Tomáš: Deska je pojmenovaná podle jedné ze skladeb, která patří po textové stránce k velmi výrazným. Je o touze mít osud ve vlastních rukou, ponechat si v životě to, co člověku vyhovuje a co jej naplňuje, a „vymazat“ věci či stavy, do kterých byl člověk vmanipulován – ať už reklamou v médiích nebo třeba přesvědčivým jednotlivcem. Je o „vymazání“ osobních informací na zneužitelných místech. O možnosti vypadnout z každodenního životního koloběhu bez zanechání stopy, a mít tak možnost vlastního rezhodnutí o případném návratu.

Jak se vám podařilo vydat debut právě u poměrně renomovaného vydavatelství Indies?
Tomáš: Všechno se odvíjelo od našeho vítězství v soutěži BoomCup. Následně jsme byli pozvaní do Dobrého rána s Českou televizí, kde nás viděl ředitel Indies MG Records Miloš Gruber a zaujali jsme ho. Navíc jeho synovec Tomáš Kozel je něco na způsob hudebního scouta nebo vyhledávače talentů. Byl na našem koncertě v Zábřehu a nadšeně o něm Gruberovi referoval. Pak už přišla schůzka v Brně a nabídka na vydání desky.

Pro debutové desky kapel hrajících už delší dobu bývá obvyklé, že album obsahuje skladby vytvořené v rozmezí i několika let. Platilo to i v případě Erase, nebo jste se rozhodli zařadit jen nejčerstvější materiál?
Tereza: Deska obsahuje jak nejstarší věci složené před dvěma, třemi lety, tak i novinky.
Tomáš: Za dobu existence Narcotic Fields jsme vytvořili zhruba sedmnáct, osmnáct písní. Některé jsme po čase vyřadili, takže debutová deska vlastně odráží náš aktuální koncertní repertoár.

Když jsem si na vašich internetových stránkách poslouchal ukázky jednotlivých skladeb, překvapil mě náladový rozptyl – pomalé skladby střídaly agresivní a temné věci. Usilovali jste, aby deska byla pestrá nebo aby spíše měla nějakou jednotící linku?
Tomáš: Album odráží současný stav a hudební směřování Narcotic Fields. Před dvěma lety jsme byli mnohem více ortodoxnější, chtěli jsme mít čistě trip-hopové skladby. Dnes jsme rádi, že deska je barevná a díky tomu zajímavější na poslech. Rozhodně jsme ale nezařazovali na desku věci po vzoru rychlá versus pomalá. Většina z nich je temnějších, ale třeba Absorb je vyloženě hřejivá a Game je zase velmi agresivní, směřuje až někam k elektronickému rocku.

Když jsme spolu před rokem hovořili o případném debutovém albu, říkali jste, že do studia půjdete až v okamžiku, kdy budete mít skladby dokonale nacvičené a vypilované. Splnili jste tohle předsevzetí nebo jste prováděli úpravy i během nahrávání?
Tomáš: Je pravda, že když jsme šli do studia, byli jsme přesvědčení, že tvar většiny skladeb už je konečný, jenže pak do toho zasáhl pohled zvenku. Svými názory přispěl jak producent Darek Král, tak majitel studia Štěpán Škoch a jeho bratr Ondřej. Zpětně musím říct, že platili za cenné rádce. Díky nim jsme objevili místa, která se dala ještě zlepšit.

Proč padla volba producenta právě na Darka Krále? Uvažovali jste i o možnosti vydat desku ve vlastní produkci?
Tereza: Rozhodně jsme chtěli, aby na vznik desky dohlížel někdo zvenčí. Darek je dlouholetý kamarád našeho baskytaristy Romana, což napomohlo k jeho angažování. Stejně jako my se věnuje elektronické muzice, i když směřuje spíše k popu. Řekli jsme si, že by nebylo úplně od věci, aby naše skladby vzal do rukou člověk, který je, co se žánru týče, odjinud. Byl to možná risk, ale myslím si, že to nakonec klaplo.

Jak hodláte album propagovat? Chystáte pilotní singl, případně natočení videoklipu?
Tomáš: Rozhodně chceme na desku upozornit singlem. Vybrali jsme skladbu Never Let Me Down s tím, že k ní chceme co nejdříve natočit videoklip. V současnosti je to pro nás priorita.

A co koncertní turné?
Tomáš: Šňůra na podporu desky by měla začít v průběhu dubna s tím, že potrvá zhruba měsíc a půl. Během této doby chceme vystoupit v přibližně dvanácti městech. Momentálně máme potvrzené Pardubice, České Budějovice nebo Liberec, což jsou místa, kam se velmi těšíme, protože tam zažijeme naši premiéru. V létě bychom se rádi představili na festivalech. Zatím je jistá Hrachovka a Mezi ploty, budeme usilovat i o účast na Planet festivalu nebo na Colours of Ostrava, na němž jsme už hráli a považujeme jej za nejlepší domácí festival.