Tradiční prázdninový festival přivítá v prostorách zámeckého amfiteátru a kapličky také řadu známých moderátorských osobností v čele s Vladimírem Hronem. V bohatém programu si to své najdou i děti či příznivci folkloru. Hanácké slavnosti navazují na klasické dožínky, které měly v Náměšti více jak třicetiletou tradici. „Chceme nabídnout návštěvníkům pohodový a relaxační víkend na rozloučení s dobou prázdnin a dovolených. Skladba interpretů je podřízena hlavnímu záměru slavností, tedy oslovení rodin s dětmi. Důraz rovněž klademe na udržení tradic, a proto každoročně zveme národopisné soubory z regionu i ze zahraničí. Letos například dorazí skupiny z Litvy a Číny,“ přiblížil Ladislav Dobeš z pořádající agentury Gong.

Největším tahákem sobotního programu bude bezesporu vystoupení Heleny Vondráčkové. Držitelka ceny Zpěvačka roku představí od 12.30 hodin v amfiteátru skladby ze svého zatím posledního cédéčka Zastav se (… a poslouchej). „Půjde o klasický koncert na halfplayback v délce asi pětatřiceti minut. Zazní hlavně novější písně, ale samozřejmě sáhneme i do dávnějších dob,“ prozradil Martin Michal ze zastupující agentury MM. Písničky z připravovaného alba Ticho zazpívá na festivalu velký objev loňského roku, čtrnáctiletá Ewa Farna. Deska vyjde 8. října a bude obsahovat dvanáct skladeb. Na třech písních se jako textařka podílela sama Ewa. Koncert začíná v 16.30 hodin v amfiteátru.

V neděli ve stejný čas se do Náměště vrátí poprocková skupina Turbo, která zde poprvé vystupovala v roce 1999. „Tehdy hráli ještě s legendárním lídrem Richardem Kybicem. Po jeho smrti ho nahradil Mirek Chrástka. V Náměšti se tak můžeme těšit na původní hity i aktuální tvorbu,“ uvedl Dobeš. Festivalová dramaturgie myslí i na nejmenší návštěvníky, pro které je připravena hudební show Albertíkovo hvězdné zmrzlinové putování či zábavný pořad Michaely Dolinové Sněhánky.

Hanácké slavnosti podpořil částkou 150 tisíc korun Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc pak přispělo 15 tisíci korun.